PL / EN

Projektownik

Judyta SierakowskaW krzywym zwierciadle - DownistieCzyli chcielibyście zobaczyć operę mydlaną, gdzie każdy grający w niej aktor ma dodatkowy chromosom?„Dynastia”? Słyszał chyba każdy. Wysokobudżetowa, amerykańska opera mydlana, emitowana w Polsce w latach 1990-93. Okraszona intrygami, bardziej lub mniej mile widzianymi ślubami, rozwodami, romansami, spotykanymi po latach dziećmi i byłymi partnerami. Władza, walka o pieniądze, prestiż, potyczki słowne i fizyczne – słynne walki pomiędzy...więcej »


23 kwietnia w w Centrum Nauki KOPERNIK odbyła się konferencja inaugurująca w Polsce Program Dostępność PLUS 2018-2025. Dostępność Plus to inicjatywa, której celem jest poprawa jakości życia wszystkich mieszkańców naszego kraju. Służyć temu ma poprawa dostępności architektonicznej, transportowej i komunikacyjnej przestrzeni publicznej, a także produktów i usług. W konferencji wziął udział miedzy innymi Mateusz Morawiecki - Prezes Rady Ministrów.  Konferencję otwierał  krótki film o...więcej »


Jedliście kiedyś muffinki z cukinią, kaszę z warzywami lub kolorowe koktajle owocowo-warzywne? Mniam! Takie to specjały robili uczestnicy projektu Szkoła na widelcu w którym mieliśmy szansę uczestniczyć. Brali udział uczniowie z PDP z ul. Długiej, SP z ul. Czarnieckiego, a także uczetsnicy WTZ Stowarzyszenia Otwarte Drzwi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych zdolnych uczestników! Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 123 za użyczenie stołówki na czas...więcej »


"POZARZĄDOWO DLA SAMORZĄDOWYCH" czyli nowa książka o organizacjach samorządowych w której mamy zaszczyt się znaleźć! Dziękujemy za wyróżnienie! 23 kwietnia o godz. 11 w Starej Prochowni SCEK odbędzie się promocja książki.Więcej informacji: http://edukacja.warszawa.pl/aktualnosci/18322-pozarzadowo-dla-samorzadowych-projekty-organizacji-pozarzadowych-dla-uczniow więcej »


Jeśli jeszcze nie byłeś – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Jeżeli już byłeś z nami na turnusie rehabilitacyjnym w OW Albatros nad Bałtykiem, to wybierz się po raz kolejny!  Od kilku już lat wakacje spędzamy z naszymi dziećmi z trisomią 21, a także z ich zdrowym rodzeństwem, na turnusie rehabilitacyjnym w nadmorskich Rowach, jednym z najciekawszych zakątków Pomorza. Atrakcją miejscowości są piaszczyste wydmy, piękne lasy iglaste, czyste, nieskażone powietrze, doskonały...więcej »


Migawki z wycieczki do ParyżaParyż do niewątpliwie piękne miasto i „warte mszy”, jak powiedział Henryk IV Burbon, ale w kontekście wycieczek z Warszawy ma zasadniczą wadę – jest daleko. Od naszej stolicy dzieli go około 1400 kilometrów, co w połączeniu z przystankami, planowanymi i awaryjnymi, przekłada się na około 24 godziny jazdy autokarem. Ale nasza potrzeba poznawania świata okazała się na tyle silna, że zaryzykowaliśmy. Wyjechaliśmy zresztą około godziny 21 i znaczną część trasy udało...więcej »


4 kwietnia rozpoczął się nowy turnus w naszym mieszkaniu, a wraz z nim przygodę z samodzielnością rozpoczęli: Ula, Maciek, Miłosz i Łukasz. A oto co napisali na blogu po pierwszym dniu: "Dziś rozpoczynamy kolejny turnus w naszym mieszkaniu :) Na miejsce wstawili się Ula , Maciek i Miłosz. Jak zawsze pierwszego dnia towarzyszyło dużo emocji . Wszyscy od razu się szybko rozpakowali i zadomowili."Zapraszamy do śledzenia bloga! więcej »


W imieniu Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani składam serdeczne życzenia, ciepłych i radosnych Świąt Wielkanocnych. Prezes Stowarzyszenia Ewa SuchcickaKartka wykonana jest przez uczniów ZSS nr 105, ul. Długa 9 Warszawa www.zss105.com.plhttps://www.facebook.com/ZSS-nr-105-ulD%C5%81UGA-9-Warszawa-1518170855176622/więcej »


Bardzo dziękujemy spółce REBA O.O. S.A.  za przekazanie w dniu 23 marca sprzętu komputerowego i audiowizualnego, który pomoże w sprawnym funkcjonowaniu naszego Stowarzyszenia. Dziękujemy także za deklaracje zakupu doposażenia mieszkania  chronionego oraz biletów wstępu na zajęcia edukacyjno-terapeutyczne dla naszych podopiecznych.W szczególności jesteśmy wdzięczni Placówkom Oświatowym biorącym...więcej »


Składamy wielkie podziękowania za wszystkie głosy na Ewę Suchcicką ze Stowarzyszenie "Bardziej Kochani" w programie „Siła kobiet” Vichy to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt! Udało się właśnie dzięki Waszym głosom zdobyć pierwszą nagrodę w kategorii Kobieta dla Biznesu. Gratulujemy Fundacja Rodzić po Ludzku wygranej w kategorii Kobieta dla Zdrowia i Centrum Praw Kobiet - Oddział Gdańsk wygranej w kategorii Kobieta dla Społeczeństwa i wszystkim organizacjom, które wzięły udział...więcej »