PL / EN

Projektownik

Książkę można nabyć w księgarni naszego Stowarzyszenia. „Dojrzewanie. Miłość. Seks.”Seksualność to ciągle nieopanowana sfera życia osób upośledzonych umysłowo. Seksuolodzy zgodnie twierdzą, że w momencie kiedy problemy z seksualnością zaczynają się pojawiać, jest już z reguły zbyt późno na skuteczną interwencję. Ważny jest cały proces wychowania, a ten zaczyna się praktycznie od okresu niemowlęcego. Ponadto jak wskazują badania, osoby z niepełnosprawnością intelektualną, w tym osoby z...więcej »


Polecamy uwadze wszystkich niezwykłą książkę. Premiera zapowiadana jest wprawdzie na 14 marca, ale już teraz wartą ja wpisać na listę planowanych zakupów. Autorem jest Gusti - argentyński ilustrator i twórca opowiadań dla dzieci, polskim wydawcą - oficyna "Dwie Siostry". Ta książka to „Mallko i tata” - ilustrowany pamiętnik ojca wychowującego synka z zespołem Downa. Mallko i tata to ilustrowany pamiętnik taty wychowującego synka z zespołem Downa. Gusti – znany argentyński...więcej »


W dniu 6 marca odbyła się konferencja prasowa promująca nasze najnowsze pozycje: „Lista obecności. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci” oraz „Dojrzewanie. Miłość. Seks”. Swoją obecnością zaszczycili nas autorzy wywiadów: Bartek Królik, Kobas Laksa , Prof. Zbigniew Izdebski, Stanisław Sulenta, Jacek Zalewski, Tomasz Karasiński, i Elżbieta Zakrzewska- Manterys, fotograf Anna Orłowska i dziennikarze. Książkę „Dojrzewanie. Miłość. Seks” promowała sama autorka dr Izabella Fornalik, fotograf...więcej »


Dnia 03 marca rozpoczął się nowy turnus a naszym mieszkaniu treningowym chronionym. Przywistaliśmy Olę, Agnieszkę, Dominikę i Sebastiana. Walizki rozpakowane i zaczynamy 3 tygodnie wspaniałej przygody, ale też ciężkiej pracy i nauki- jak to jest samodzielnie prowadzić mieszkanie. Trzymamy kciuki!Zapraszamy na bloga. http://mieszkaniechronionbk.blogspot.com/więcej »


Zachęcamy do oddania 1% podatku dla naszego Stowarzyszenia. Od wielu lat działamy jako Organizacja Pożytku Publicznego (OPP). Środki pozyskane z 1% podatku Stowarzyszenie przeznacza w całości na działalność statutową, której celem jest głównie niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom z Zespołem Downa.Aby przekazać 1% swojego podatku dla Stowarzyszenia „Bardziej Kochani” należy na ostatniej stronie PIT-u w rubryce: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku...więcej »


Gość niedzielny

19.02.2018

W dniu 22 lutego planowane jest wydanie najnowszego numeru Gościa Niedzielnego - w nim, obszerny, mamy nadzieję, artykuł o zespole Downa.więcej »


Po kilku miesiącach przerwy wznawiamy pracę naszej księgarni wysyłkowej. Powinno być łatwiej i szybciej. Policzmy przy okazji nasze dwie najnowsze książki: - Lista obecności 2017. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci - pod redakcją Judyty Sierakowskiej. - Dojrzewanie. Miłość. Seks. Poradnik dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną - Izabela FornalikZapraszamy!http://www.bardziejkochani.pl/co-robimy/nasze-wydawnictwa/ksiazki/ więcej »


Konkurs Vichy

14.02.2018

Szanowni Państwo,zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie dla Ewy Suchcickiej, Prezes Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani!Pani Ewa nominowana jest w kategorii KOBIETA DLA BIZNESU. Głosowanie trwa od 1 lutego 2018 r. do 1 marca 2018 r. Dziennie można oddać jedn głos w każdej z trzech kategorii.Link do głosowania: http://www.vichy.pl/artykul/poczuj-swoja-sile/a65722.aspx Zasady głosowania: 1. Głosujemy codziennie 2. Wpisujemy imię, nazwisko, wiek, adres...więcej »


Ulga podatkowa

02.02.2018

Rodzice i opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnym stracili możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej za rok 2017. Do renty socjalnej (9882,70 PLN brutt0) doliczono zasiłek pielęgnacyjny - rocznie 1836,00 PLN. Dochód osoby niepełnosprawnej netto przekroczył 11718,70 i w związku z tym rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych stracili możliwość korzystania z ulgi rehabilitacyjnej.więcej »


Witamy nowych mieszkańców! Oto wychowankowie szkoły przy ul. Skaryszewskiej w Warszawie- Krzysztof, Klaudia, Ania i Michał. Mieszkanie bardzo im się podoba, spójrzcie do napisali na naszym blogu po pierwszym dniu:Było fajnie. Przyjechałem z tatą. Rozpakowywałem się, ciuchy do szafki. Pożegnaliśmy się z rodzicami. Potem oglądaliśmy telewizję. Robiliśmy kolację, wstawiłem wodę na harbatę. Sprzątaliśmy po kolacji. Poszliśmy się umyć pod przysznic. Odpoczywamy i idziemy spać.Krzysiek, Klaudia,...więcej »