PL / EN

Projektownik

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.  więcej »


Sherlock Holmes z trisomią Robert prowadzi biuro detektywistyczne. Nie jest łatwo być jedynym w kraju prywatnym detektywem w z zespołem Downa. Norweski, kryminalny komediodramat z 2013 roku „Detektiv Downs” nakręcił Bård Breien. Główny bohater filmu to 28-letni Robert Bogerud (Svein Andre Hofsø). Prowadzi on, bez większych efektów, żeby nie powiedzieć żadnych, jednoosobową prywatną agencję detektywistyczną. Ciągle czeka na swoją szansę - prawdziwe zlecenie. Wprawdzie klienci pojawiają się w...więcej »


Rozpoczynamy typowo żeński turnus w naszym mieszkaniu treningowym, przedstawiamy Wam nasze mieszkanki: Paulinę, Olę, Ewelinę i Sylwię. Dziewczyny mocno przejęte nowym wyzwaniem, a my wierzymy że miło spędzą tutaj najbliższy czas. A oto jeden z wpisów na naszym blogu: "Dzisiaj Ewelina robiła śniadanie, potem było wyjście na Warsztaty. Później byłyśmy w sklepie na zakupach. Chwilę odpoczęłyśmy i później robiłyśmy obiad. Ola i Ewelina obrały ziemniaki, a Paulina i Sylwia zrobiły sałatę i...więcej »


W dniach 28.04-04.05 Stowarzyszenie Bardziej Kochani wraz z biurem podróży EBG TRAVEL ogranizuje wycieczkę: ADRIATYCKIM SZLAKIEM: NAJPIĘKNIEJSZE PARKI NARODOWE EUROPY, SŁOWENIA I CHORWACJA. Po relację na bieżąco zapraszamy na naszego facebooka: https://www.facebook.com/bkochani/ Już wkrótce relacja także na naszej stronie. więcej »


Judyta Sierakowska W krzywym zwierciadle - Downistie Czyli chcielibyście zobaczyć operę mydlaną, gdzie każdy grający w niej aktor ma dodatkowy chromosom? „Dynastia”? Słyszał chyba każdy. Wysokobudżetowa, amerykańska opera mydlana, emitowana w Polsce w latach 1990-93. Okraszona intrygami, bardziej lub mniej mile widzianymi ślubami, rozwodami, romansami, spotykanymi po latach dziećmi i byłymi partnerami. Władza, walka o pieniądze, prestiż, potyczki słowne i fizyczne – słynne walki...więcej »


23 kwietnia w w Centrum Nauki KOPERNIK odbyła się konferencja inaugurująca w Polsce Program Dostępność PLUS 2018-2025. Dostępność Plus to inicjatywa, której celem jest poprawa jakości życia wszystkich mieszkańców naszego kraju. Służyć temu ma poprawa dostępności architektonicznej, transportowej i komunikacyjnej przestrzeni publicznej, a także produktów i usług. W konferencji wziął udział miedzy innymi Mateusz Morawiecki - Prezes Rady Ministrów.  Konferencję otwierał  krótki film o...więcej »


Jedliście kiedyś muffinki z cukinią, kaszę z warzywami lub kolorowe koktajle owocowo-warzywne? Mniam! Takie to specjały robili uczestnicy projektu Szkoła na widelcu w którym mieliśmy szansę uczestniczyć. Brali udział uczniowie z PDP z ul. Długiej, SP z ul. Czarnieckiego, a także uczetsnicy WTZ Stowarzyszenia Otwarte Drzwi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych zdolnych uczestników! Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 123 za użyczenie stołówki na czas...więcej »


"POZARZĄDOWO DLA SAMORZĄDOWYCH" czyli nowa książka o organizacjach samorządowych w której mamy zaszczyt się znaleźć! Dziękujemy za wyróżnienie! 23 kwietnia o godz. 11 w Starej Prochowni SCEK odbędzie się promocja książki. Więcej informacji: http://edukacja.warszawa.pl/aktualnosci/18322-pozarzadowo-dla-samorzadowych-projekty-organizacji-pozarzadowych-dla-uczniow więcej »


Jeśli jeszcze nie byłeś – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Jeżeli już byłeś z nami na turnusie rehabilitacyjnym w OW Albatros nad Bałtykiem, to wybierz się po raz kolejny!   Od kilku już lat wakacje spędzamy z naszymi dziećmi z trisomią 21, a także z ich zdrowym rodzeństwem, na turnusie rehabilitacyjnym w nadmorskich Rowach, jednym z najciekawszych zakątków Pomorza. Atrakcją miejscowości są piaszczyste wydmy, piękne lasy iglaste, czyste, nieskażone powietrze, doskonały...więcej »


Migawki z wycieczki do Paryża Paryż do niewątpliwie piękne miasto i „warte mszy”, jak powiedział Henryk IV Burbon, ale w kontekście wycieczek z Warszawy ma zasadniczą wadę – jest daleko. Od naszej stolicy dzieli go około 1400 kilometrów, co w połączeniu z przystankami, planowanymi i awaryjnymi, przekłada się na około 24 godziny jazdy autokarem. Ale nasza potrzeba poznawania świata okazała się na tyle silna, że zaryzykowaliśmy. Wyjechaliśmy zresztą około godziny 21 i znaczną część trasy...więcej »