23 kwietnia w w Centrum Nauki KOPERNIK odbyła się konferencja inaugurująca w Polsce Program Dostępność PLUS 2018-2025. Dostępność Plus to inicjatywa, której celem jest poprawa jakości życia wszystkich mieszkańców naszego kraju. Służyć temu ma poprawa dostępności architektonicznej, transportowej i komunikacyjnej przestrzeni publicznej, a także produktów i usług. W konferencji wziął udział miedzy innymi Mateusz Morawiecki - Prezes Rady Ministrów.  Konferencję otwierał  krótki film o...więcej »

Jedliście kiedyś muffinki z cukinią, kaszę z warzywami lub kolorowe koktajle owocowo-warzywne? Mniam! Takie to specjały robili uczestnicy projektu Szkoła na widelcu w którym mieliśmy szansę uczestniczyć. Brali udział uczniowie z PDP z ul. Długiej, SP z ul. Czarnieckiego, a także uczetsnicy WTZ Stowarzyszenia Otwarte Drzwi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych zdolnych uczestników! Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 123 za użyczenie stołówki na czas...więcej »

"POZARZĄDOWO DLA SAMORZĄDOWYCH" czyli nowa książka o organizacjach samorządowych w której mamy zaszczyt się znaleźć! Dziękujemy za wyróżnienie! 23 kwietnia o godz. 11 w Starej Prochowni SCEK odbędzie się promocja książki. Więcej informacji: http://edukacja.warszawa.pl/aktualnosci/18322-pozarzadowo-dla-samorzadowych-projekty-organizacji-pozarzadowych-dla-uczniow więcej »

Jeśli jeszcze nie byłeś – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Jeżeli już byłeś z nami na turnusie rehabilitacyjnym w OW Albatros nad Bałtykiem, to wybierz się po raz kolejny!   Od kilku już lat wakacje spędzamy z naszymi dziećmi z trisomią 21, a także z ich zdrowym rodzeństwem, na turnusie rehabilitacyjnym w nadmorskich Rowach, jednym z najciekawszych zakątków Pomorza. Atrakcją miejscowości są piaszczyste wydmy, piękne lasy iglaste, czyste, nieskażone powietrze, doskonały...więcej »

Migawki z wycieczki do Paryża Paryż do niewątpliwie piękne miasto i „warte mszy”, jak powiedział Henryk IV Burbon, ale w kontekście wycieczek z Warszawy ma zasadniczą wadę – jest daleko. Od naszej stolicy dzieli go około 1400 kilometrów, co w połączeniu z przystankami, planowanymi i awaryjnymi, przekłada się na około 24 godziny jazdy autokarem. Ale nasza potrzeba poznawania świata okazała się na tyle silna, że zaryzykowaliśmy. Wyjechaliśmy zresztą około godziny 21 i znaczną część trasy...więcej »

W dniach 6-7 kwietnia w Galerii Północnej odbędzie się prezentacja organizacji zbierających 1%. W tym także stoisko naszego Stowarzyszenia. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania! W dniu 7 kwietnia ok godziny 16 odbędzie się pokaz Capoeiry. https://www.facebook.com/events/2079410095676957/ więcej »

4 kwietnia rozpoczął się nowy turnus w naszym mieszkaniu, a wraz z nim przygodę z samodzielnością rozpoczęli: Ula, Maciek, Miłosz i Łukasz. A oto co napisali na blogu po pierwszym dniu: "Dziś rozpoczynamy kolejny turnus w naszym mieszkaniu :) Na miejsce wstawili się Ula , Maciek i Miłosz. Jak zawsze pierwszego dnia towarzyszyło dużo emocji . Wszyscy od razu się szybko rozpakowali i zadomowili." Zapraszamy do śledzenia bloga! więcej »

W imieniu Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani składam serdeczne życzenia, ciepłych i radosnych Świąt Wielkanocnych. Prezes Stowarzyszenia Ewa Suchcicka Kartka wykonana jest przez uczniów ZSS nr 105, ul. Długa 9 Warszawa www.zss105.com.plhttps://www.facebook.com/ZSS-nr-105-ulD%C5%81UGA-9-Warszawa-1518170855176622/więcej »

Bardzo dziękujemy spółce REBA O.O. S.A.  za przekazanie w dniu 23 marca sprzętu komputerowego i audiowizualnego, który pomoże w sprawnym funkcjonowaniu naszego Stowarzyszenia. Dziękujemy także za deklaracje zakupu doposażenia mieszkania  chronionego oraz biletów wstępu na zajęcia edukacyjno-terapeutyczne dla naszych podopiecznych. W szczególności jesteśmy wdzięczni Placówkom Oświatowym biorącym...więcej »

Składamy wielkie podziękowania za wszystkie głosy na Ewę Suchcicką ze Stowarzyszenie "Bardziej Kochani" w programie „Siła kobiet” Vichy to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt! Udało się właśnie dzięki Waszym głosom zdobyć pierwszą nagrodę w kategorii Kobieta dla Biznesu. Gratulujemy Fundacja Rodzić po Ludzku wygranej w kategorii Kobieta dla Zdrowia i Centrum Praw Kobiet - Oddział Gdańsk wygranej w kategorii Kobieta dla Społeczeństwa i wszystkim organizacjom, które wzięły udział...więcej »