PL / EN

Projektownik

Wystawa "ZESPÓŁ DOWNA. RYSA NA RAJU ? " W KONINIE Stowarzyszenie Bardziej Kochani użyczyło wystawę fotografii, portretów autorstwa Anny Orłowskiej i Mateusza Lipińskiego  Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu im.Janusza Korczaka w Koninie. Aktualnie wystawę można obejrzeć w sali sesyjnej konińskiego Ratusza. SOSW po raz kolejny zorganizował obchody Światowego Dnia Zespołu Downa w przestrzeni miasta. Młodzież konińskich szkół ponadgimnazjalnych obejrzała film Marty Dzido i...więcej »


W dniach 20-22 marca Pani Ewa Suchcicka, Prezes Stowarzyszenia Bardziej Kochani, z córką Natalią i prof. Elżbieta Zakrzewska-Manterys z synem Wojtkiem, obchodzili Światowy Dzień Zespołu Downa w Parlamencie Europejskim w Brukseli.więcej »


W dniu 21 marca odbyło się otwarcie wystawy zdjęć Wojtka Wełnickiego "Zespół Downa. Rysa na raju?". Wystawę można zobaczyć w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Ostrołęce. więcej »


Z roku na rok przybywa rozmaitych form obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Adresatami  przeróżnych kampanii  są jednak najczęściej osoby z otoczenia osób niepełnosprawnych. To zresztą jest bardzo ważne. Chodzi przecież o ludzką życzliwość, tolerancję i zrozumienie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Nasze Stowarzyszenie zorganizowało w tym roku już dwa takie wydarzenia – konferencją prasową najnowszej książki „Zrozum mnie i szanuj” oraz kampanię sieciową „#LiniaProsta”....więcej »


Jak panów słucham, to nie mogę się doczekać momentu, kiedy zacznę lekturę tej książki – powiedziała jedna z uczestniczek konferencji prasowej  promującej najnowsze wydawnictwo Stowarzyszenia Bardziej Kochani pod tytułem „Zrozum mnie i szanuj. Refleksje o niepełnosprawności intelektualnej”. Konferencja odbyła się 16 marca w gościnnych progach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy Placu Bankowym. Wzięli w niej udział dziennikarze, przedstawiciele urzędów, nauczyciele oraz młodzież i...więcej »


 Zrób zdjęcie swojej dłoni Wesprzyj dom chroniony dla osób z Zespołem Downa·        21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa ·        Telewizja Lifetime wspiera Stowarzyszenie Bardziej Kochani opiekujące się osobami z zespołem DownaKlip promocyjny do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=MqmzbJXCZq4 Pojedyncza, prosta i przecinająca dłoń linia to jedna z cech wyróżniających osobę z zespołem...więcej »


"Taki się urodziłem" czyli wzruszająca opowieść o życiu z Zespołem Downa ·        Premiera w Światowy Dzień Zespołu Downa – wtorki od 21 marca o godz. 22:00 w telewizji Lifetime·        Seria wyróżniona w 2016 roku nagrodą Emmy·        Telewizja Lifetime wspiera Stowarzyszenie Bardziej Kochani opiekujące się osobami z zespołem Downa „Urodzenie się dziecka z...więcej »


Przekazujemy serdeczne zaproszenie na wyjątkową wystawę obrazów Celi Sobolewskiej.  Wystawa jest czynna do końca marca, otwarta od poniedziałku do piątku, tak jak szkoła, czyli 2 Liceum Ogólnokształcące, Solec 48, 6 piętro, w godz. 10 -18 (z wyjątkiem piątku godz. 10 -15).więcej »


 2 marca br. grupa niepełnosprawnej młodzieży (w większości z zespołem Downa) wybrała się wraz z rodzicami na wycieczkę do Wilna. Wycieczka zorganizowana pod hasłem ”Wileńskie kaziuki dla koneserów”,  była niezwykle urozmaicona i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Już pierwszego dnia w Wilnie obejrzeliśmy panoramę miasta ze 165. metrowej wieży telewizyjne i panoramę wileńskiej Starówki z Góry Trzykrzyskiej (wspinaliśmy się na nią po prawie 100 schodach), a także...więcej »


23 lutego rozpoczęliśmy już III turnus w naszym mieszkaniu w ramach projektu "Czas dorastania. Prowadzenie mieszkania chronionego - treningowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną". Tym razem do 18 marca będą z nami mieszkać sami Panowie. Zapraszamy do śledzenia naszych codziennych czynności na blogu: http://mieszkaniechronionbk.blogspot.com/więcej »