Przypominamy, że trwa w dalszym ciągu konkurs literacki i fotograficzny „Down obok mnie” 2013 skierowany do uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs ma dwie kategorie: literacką, w której praca może mieć formę opowiadania, felietonu, eseju, reportażu, wiersza, oraz fotograficzną, w której za pomocą zdjęć należy ukazać osoby z zespołem Downa w różnych aspektach życia codziennego. Tematem prac konkursowych może być każde wydarzenie, w którym brały udział osoby z...więcej »

13 października br w siedzibie stowarzyszenia  odbyło się kolejne szkolenie w ramach cyklu szkoleń z projektu "Pomocna Dłoń". III szkolenie na temat " Metodyka pracy z osobami upośledzonymi umysłowo poza szkołą" poprowadziła pani Lidia Klaro - Celej, Profesor Oświaty, doradca m. st. Warszawy w zakresie kształcenia specjalnego. Pani Lidia Klaro - Celej podzieliła się z uczestnikami spotkania spośród, których wyłonieni zostaną trenerzy pracy, szeroką wiedzą i dużym...więcej »

W dniu 11 października br w Parku Dreszera przy ul. Puławskiej w Warszawie miał miejsce wernisaż wystawy "Dyskryminacja a edukacja" galerii "Po Prostu". “Dyskryminacja a edukacja” to wystawa prac graficznych przygotowanych w oparciu o dane z raportu Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej ( TEA) "Wielka Nieobecna - o edukacji antydyskryminacyjnej w systemie edukacji formalnej w Polsce". Motywem przewodnim prac są wizerunki mniejszości prezentowane w...więcej »

W piątek, 11 października br w siedzibie stowarzyszenia "Bardziej Kochani" odbyło się kolejne szkolenie w ramach cyklu szkoleń z projektu "Pomocna Dłoń". Drugim tematem spotkania było " Polityka zarządzania różnorodnością". Tym razem uczestnicy ( nauczyciele, asystenci, pedagodzy, wolontariusze) skupili się wokół rozważań dotyczących tożsamości, dyskryminacji, różnorodności, zarządzania różnorodnością. Szkolenie miało charakter  warsztatowy, w czasie którego...więcej »

W niedzielę 6 października byliśmy na VII wycieczce z cyklu „Mam tak samo jak Ty, miasto moje…” dofinansowanej przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Spotkaliśmy się przy pomniku Charlesa de Gaullea, u zbiegu Nowego Światu i Alei Jerozolimskich. Tu od naszego przewodnika – Tomasza Jastrzębskiego - dowiedzieliśmy się, że współczesna nazwa Alei pochodzi od Drogi Jerozolimskiej, prowadzącej do powstałego w XVIII wieku osiedla żydowskiego „Nowa Jerozolima” (okolice dzisiejszego Pl. Zawiszy). W 1808...więcej »

W sobotę 5 października br w Ośrodku „Inflancka” rozpoczął się cykl zajęć rehabilitacyjno – sportowych dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie i z zespołem Downa. Są to zajęcia: - muzyczne (śpiewanie starych i nauka nowych piosenek) - ruchowe (nauka samoobrony z elementami i techniką sztuki walki - capoeira) - gimnastyki w wodzie (nauka pływania, zabawy i ćwiczenia oraz relaks w jacuzzi). Odbywają się one w soboty w godz. 10.00 – 14.00. Zajęcia prowadzą: instruktorzy pływania, instruktor...więcej »

W dniu 4 października br w siedzibie Stowarzyszenia "Bardziej Kochani" odbyło się I szkolenie z cyklu szkoleń w ramach projektu "Pomocna Dłoń". Projekt "Pomocna Dłoń" ma na celu proces umożliwiający podjęcie pracy przez osoby niepełnosprawne umysłowo na polskim rynku pracy. Tematem przewodnim było "Społeczeństwo obywatelskie, III sektor, organizacje działające na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym". Szkolenie poprowadził pan Andrzej Suchcicki. W...więcej »

Zapraszamy rodziców dzieci niepełnosprawnych intelektualnie z zespołem Downa do udziału w warsztatach „ Rozmawiajmy. AAC - Wspomagające i alternatywne sposoby porozumiewania się.”. Warsztaty będą miały miejsce w Zespole Szkół Specjalnych nr 100 przy ul. Czarnieckiego 49 w dniach 26 – 27 października br w godzinach 10.00 Zajęcia prowadzić będą Ewelina Niewiadomska (pedagog specjalny) i Karolina Wądołkowska (neurologopeda). Zapisy pod adresem mailowym amarczak@bardziejkochani.pl lub...więcej »

Szóstą wycieczkę po Warszawie rozpoczęliśmy od spotkania przy kościele Jezuitów Matki Bożej Łaskawej, wybudowanego tuż przy katedrze, w XVI wieku z inicjatywy min. Piotra Skargi. Jest to najwyższy budynek Starego Miasta. Zrobiliśmy sobie zdjęcia przy kamiennym niedźwiedziu, wg legendy skamieniałym księciu mazowieckim. Na Rynku Starego Miasta, aktualnie restaurowanym na środku ale także wszystkich kamienic z jednej strony, podziwialiśmy rzeźbę z Babcią pana Jezusa, trzymającą na rękach Matkę...więcej »

W sobotę 21 września br byliśmy na piątej wycieczce z cyklu  „Mam tak samo jak Ty, miasto moje…” dofinansowanej przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Tym razem obejrzeliśmy zrekonstruowane wnętrze Zamku Królewskiego i pełne przepychu sale: balową, sejmową oraz cztery sale tronowe. Duże wrażenie zrobiły na nas prezentacje multimedialne pokazujące odbudowę Zamku, zestawione ze zdjęciami dokumentalnymi niszczenia go przez Niemców w czasie II Wojny Światowej, szczególnie podczas Powstania...więcej »