Zapraszamy rodziców dzieci niepełnosprawnych intelektualnie z zespołem Downa do udziału w warsztatach „ Rozmawiajmy. AAC - Wspomagające i alternatywne sposoby porozumiewania się.”. Warsztaty będą miały miejsce w Zespole Szkół Specjalnych nr 100 przy ul. Czarnieckiego 49 w dniach 26 – 27 października br w godzinach 10.00 Zajęcia prowadzić będą Ewelina Niewiadomska (pedagog specjalny) i Karolina Wądołkowska (neurologopeda). Zapisy pod adresem mailowym amarczak@bardziejkochani.pl lub...więcej »

Szóstą wycieczkę po Warszawie rozpoczęliśmy od spotkania przy kościele Jezuitów Matki Bożej Łaskawej, wybudowanego tuż przy katedrze, w XVI wieku z inicjatywy min. Piotra Skargi. Jest to najwyższy budynek Starego Miasta. Zrobiliśmy sobie zdjęcia przy kamiennym niedźwiedziu, wg legendy skamieniałym księciu mazowieckim. Na Rynku Starego Miasta, aktualnie restaurowanym na środku ale także wszystkich kamienic z jednej strony, podziwialiśmy rzeźbę z Babcią pana Jezusa, trzymającą na rękach Matkę...więcej »

W sobotę 21 września br byliśmy na piątej wycieczce z cyklu  „Mam tak samo jak Ty, miasto moje…” dofinansowanej przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Tym razem obejrzeliśmy zrekonstruowane wnętrze Zamku Królewskiego i pełne przepychu sale: balową, sejmową oraz cztery sale tronowe. Duże wrażenie zrobiły na nas prezentacje multimedialne pokazujące odbudowę Zamku, zestawione ze zdjęciami dokumentalnymi niszczenia go przez Niemców w czasie II Wojny Światowej, szczególnie podczas Powstania...więcej »

Zapraszamy uczniów i uczennice warszawskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjlanych do udziału w czwartej edycji konkursu "Down obok mnie". Jest to, jak w poprzednich edycjach konkurs literacki, w tym roku rozszerzony o formułę prac fotograficznych. Prace powinny łączyć się w jakiś sposób( dowolny) z zespołem Downa. Na laureatów będą czekały atrakcyjne nagrody, natomiast najlepsze prace i zdjęcia zostaną ogłoszone drukiem. Poniżej przedstawiamy szczegółowy regulamin konkursu.więcej »

Zapraszamy dzieci i młodzież z zespołem Downa w wieku szkolnym wraz z opiekunami do udziału W projekcie "Mam tak samo jak Ty, miasto moje...", którego celem jest bliższe poznanie wybranych miejsc Warszawy i ich historii.  Projekt dofinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy obejmuje cykl dziesięciu wycieczek tematycznych. Na piątą z nich:Spacer po Krakowskim Przedmieściu (cz. 2) i Starym Mieście zapraszamy w sobotę 21 września 2013 r. Spotykamy się o godz....więcej »

Zapraszamy do prenumeraty kwartalnika „Bardziej Kochani”. W najnowszym numerze można znaleźć ciekawe relacje z obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa w Polsce. Artykuły prezentują różne pomysły i sposoby organizowania imprez z okazji tego święta, przez organizacje działające na rzecz osób z zespołem Downa w różnych miastach Polski. Zachęcamy do prenumeraty i lektury. Prenumerata może być rozpoczęta w dowolnym momencie. Cena prenumeraty rocznej wynosi 40 zł. Dodatkowych informacji udziela...więcej »

20 września br w Parku Sowińskiego w Warszawie, w godzinach od 10 do 14 odbędzie się Warszawski Korowód Integracyjny. Jest to wydarzenie, którego celem jest przedstawienie oferty pomocowej dla osób niepełnosprawnych, świadczonej przez różne instytucje. Inicjatywa ta jest szansą na spotkanie osób z różnymi niepełnosprawnościami, jak również zaprezentowania ich potencjału i możliwości. Wśród 73 organizacji biorących udział w Warszawskim Korowodzie Integracyjnym, swoją ofertę, materiały promocyjne...więcej »

Stowarzyszenie "Bardziej Kochani" wraz z Biurem Podróży EBG Travel po raz kolejny zorganizowało wycieczkę dla młodzieży z zespołem Downa w wieku szkolnym oraz ich rodziców. Inicjatywa została zorganizowana w ramach "Programu integrujących wycieczek turystyczno-krajoznawczych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodziców, mieszkańców województwa mazowieckiego" oraz  dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych...więcej »

W ramach 10 edycji Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja" w Koszalinie w dniach 3 - 7 września br będzie można obejrzeć wystawę „Rytm życia” Weroniki Danieli Karwowskiej. Wystawa obejmuje dziesięć dużych portretów osób z zespołem Downa w różnym wieku – od niemowlęcia do później starości. Każdy z obrazów opatrzony jest krótkim komentarzem jego bohatera. Serdecznie zapraszamy na festiwal i polecamy wystawę. więcej »

Serdecznie zapraszamy na grupowe zajęcia ogólnorozwojowe w ramach projektu „Przedszkole prawie domowe”. Przeznaczone są one dla dzieci od 9 miesiąca do 6 lat i ich rodziców. Odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut. Grupa pracuje pod kierunkiem dwóch pedagogów specjalnych. Celem zajęć jest stymulacja rozwoju dzieci poprzez wielozmysłowe doświadczenia. Zajęcia dofinansowywane są ze środków Miasta Stołecznego Warszawy i wynosi 10 zł za jedne zajęcia płatne miesięcznie z góry. Zapraszamy do...więcej »