PL / EN

Projektownik

W ramach 10 edycji Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja" w Koszalinie w dniach 3 - 7 września br będzie można obejrzeć wystawę „Rytm życia” Weroniki Danieli Karwowskiej. Wystawa obejmuje dziesięć dużych portretów osób z zespołem Downa w różnym wieku – od niemowlęcia do później starości. Każdy z obrazów opatrzony jest krótkim komentarzem jego bohatera. Serdecznie zapraszamy na festiwal i polecamy wystawę. więcej »


Serdecznie zapraszamy na grupowe zajęcia ogólnorozwojowe w ramach projektu „Przedszkole prawie domowe”. Przeznaczone są one dla dzieci od 9 miesiąca do 6 lat i ich rodziców. Odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut. Grupa pracuje pod kierunkiem dwóch pedagogów specjalnych. Celem zajęć jest stymulacja rozwoju dzieci poprzez wielozmysłowe doświadczenia. Zajęcia dofinansowywane są ze środków Miasta Stołecznego Warszawy i wynosi 10 zł za jedne zajęcia płatne miesięcznie z góry. Zapraszamy do...więcej »


Od 10.08 br w ośrodku wypoczynkowym „Albatros” w miejscowości Rowy trwa  II turnus kolonijny dla młodzieży niepełnosprawnej. Turnus potrwa do 23.08 br. Zapraszamy do śledzenia relacji na blogu pod adresem: 2turnuskolonijny.blogspot.comwięcej »


W dniu 12.08 br rozpoczęły się II półkolonie dla młodzieży niepełnosprawnej w ramach akcji "Lato w mieście". Półkolonie odbywają się w Zespole Szkół Specjalnych nr 100 przy ul. Czarnieckiego. Zapraszamy do oglądania relacji z akcji "Lato w mieście" na blogu pod adresem bkpolkolonie.blogspot.com/2013/08/ więcej »


W dniu 29.07 br rozpoczęły się I półkolonie dla młodzieży niepełnosprawnej w ramach akcji "Lato w mieście". Półkolonie odbywają się w Zespole Szkół Specjalnych nr 100 przy ul. Czarnieckiego. Zapraszamy do oglądania relacji z akcji "Lato w mieście" na blogu pod adresem 1polkolonie.blogspot.com więcej »


Zakończył się II turnus rehabilitacyjny dla dzieci i ich rodziców w miejscowości Rowy. Od jutra w tym samym miejscu i ośrodku wypoczynkowym „Albatros” nasza młodzież zaczyna swój wypoczynek na I turnusie kolonijnym, który będzie trwał od 27 lipca do 9 sierpnia br.  Zapraszamy do śledzenia relacji na blogu pod adresem: http://1turnuskolonijny.blogspot.com/ Życzymy kolonistom oraz kadrze słonecznej pogody, ciepłych i bezpiecznych kąpieli w morzu, mnóstwo niesamowitych wrażeń oraz...więcej »


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą księgarni stowarzyszenia, gdzie pojawiły się  nowe pozycje wydawnicze. Należą do nich: "Witaj piesku! Dogoterapia we wspomaganiu rozwoju dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych", „Zabawki i propozycje zabaw. dla dzieci o prawidłowym i zaburzonym rozwoju" E.M. Minczakiewicz ,”Krok po kroku. Nauczanie i terapia dzieci z umiarkowaną, znaczną i głęboką niepełnosprawnością intelektualną" J.Kielin, K. Klimek, "Rysowane wierszyki...więcej »


Wakacje nadal trwają! W dniu 13. 07 br roku rozpoczął się II turnus rehabilitacyjny. Zapraszamy do oglądania relacji z pobytu dzieci i ich rodziców w miejscowości Rowy w Ośrodku „Albatros” na blogu http://bkturnus2013.blogspot.com/ więcej »


W dniu 29 czerwca br rozpoczął się I turnus rehabilitacyjny dla dzieci i ich rodziców w nadmorskich Rowach w Ośrodku „Albatros”. W trakcie turnusu zapewniamy dzieciom młodszym  zajęcia indywidualne z pedagogiem specjalnym i logopedą , a wszystkim dzieciom zajęcia rekreacyjno – sportowe, muzyczne, taneczne, plastyczne. Zapraszamy do codziennego oglądania relacji z pobytu nad morzem na blogu http://bkturnus2013.blogspot.com/więcej »


W dniu 22 czerwca br. w Parku Praskim odbył się Piknik Rodzinny  pod hasłem ”Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny”. Impreza zorganizowana przez Komisję Dialogu Społecznego ds. Edukacji miała na celu prezentację organizacji pozarządowych działających w sferze oświaty i wychowania, współpracujących z Biurem Edukacji m.st. Warszawy oraz warszawskimi placówkami oświatowymi. Swoje stoiska wystawiło 27 organizacji, które przygotowały także interaktywne zajęcia, pokazy i warsztaty. Nasze...więcej »