Organizacje pozarządowe działające w Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji , gdzie również i My działamy, zapraszają na Piknik Rodzinny pod hasłem Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny. Piknik odbędzie się 22 czerwca 2013 r ( sobota) w godz. 10.00 – 15.00 w Parku Praskim. Podczas pikniku nasze stowarzyszenie zaprezentuje swoje stoisko, a nasze grupy taneczne Up&Down oraz uczestnicy zajęć rehabilitacyjno – sportowych pokażą swoje umiejętności taneczne w warsztacie  hip - hop oraz...więcej »

W sobotę 15 czerwca br. spacerowaliśmy po Krakowskim Przedmieściu i Ogrodzie Saskim w ramach czwartej już wycieczki z cyklu  „Mam tak samo jak Ty, miasto moje…” dofinansowanej przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Trasa wycieczki obejmowała: Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, Pl. Piłsudzkiego, Ogród Saski. Obejrzeliśmy pomniki Mikołaj Kopernik i Bolesław Prus, pałace, kościoły, Grób Nieznanego Żołnierza i największy salon XIX wiecznej Warszawy - Ogród Saski. Przewodnik pan Tomasz...więcej »

W dniu 8 czerwca br. odbył się kolejny, VIII festyn „...jacy możemy być szczęśliwi. Podobnie jak w latach ubiegłych jego współorganizatorem był ZSS nr 100 przy ul. Czarnieckiego. Na gości czekały różne atrakcje m.in.: euro bungee, hopka, dmuchany zamek, plenerowe zajęcia z dogoterapii, warsztaty lalkarskie, malowanie twarzy. Na scenie swoje talenty muzyczne, taneczne i aktorskie zaprezentowali podopieczni warszawskich szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej oraz dwie grupy...więcej »

W dniu 2 czerwca br. roku odbyła się trzecia już wycieczka tematyczna po Warszawie w ramach projektu „Mam tak samo jak Ty, miasto moje …” dofinansowanego przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Tym razem jej uczestnicy wybrali się w podróż ulicami miasta kolorowym, piętrowym autokarem. Motywem przewodnim zwiedzania był wiersz „Brudas” Jana Brzechwy. Zwiedzanie rozpoczęło się od dzielnicy Czyste - starej gazowni i pomnik Ofiar Obozu KL Warschau przy Skwerze  Alojzego Pawełka, następnie...więcej »

Przypominamy, że już za tydzień 8 czerwca br w godz. 11.00- 15.00 odbędzie się  VIII festyn "...jacy możemy być szczęśliwi".  Serdecznie zapraszamy!!!więcej »

W dniu 19 maja odbyła się druga wycieczka w ramach projektu „Mam tak samo jak Ty, miasto moje …” Tym razem jej uczestnicy odwiedzili gmach BUW, zapoznali się symboliką tablic na fasadach i ogrodami na dachu. W tym jednym  z największych ogrodów dachowych w Europie oglądali różne gatunki i odmiany roślin, a z mostków i tarasu widokowego podziwiali panoramę Warszawy. Kolejnymi punktami wycieczki był Mariensztat, pierwsze wzniesione od podstaw powojenne osiedle w Warszawie, o którym śpiewano...więcej »

Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” serdecznie zaprasza na VIII już festyn „Jacy możemy być szczęśliwi”... Impreza odbędzie się w dniu 8 czerwca w godzinach 11.00 – 15.00 na terenie przyszkolnym Zespołu Szkół Specjalnych nr 100 przy ul. Czarnieckiego 49. Jak co roku czekać będą na Państwa różne atrakcje, m.in.: plac zabaw, występy podopieczny placówek i ośrodków dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, warsztaty lalkarskie, zajęcia z psami. Swoje placówki zaprezentują szkoły specjalne, WTZ i...więcej »

„Śladami warszawskich Żydów” to temat przewodni wycieczki, która odbyła się w niedzielę 12 maja br. Była to pierwsza wycieczka zorganizowana w ramach projektu „Mam tak samo jak Ty, miasto swoje... Edukacja varsavianistyczna dla osób z niepełnosprawnością intelektualną”, dofinansowanego przez Biuro Edukacji m.st.  Warszawy. Projekt obejmuje cykl dziesięciu wycieczek tematycznych, których celem jest bliższe poznanie wybranych miejsc Warszawy i ich historii. Stowarzyszenie „Bardziej Kochani”...więcej »

Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” z Biurem Podróży EBG Travel po raz kolejny zorganizowało wycieczkę edukacyjną dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziców i opiekunów. Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, „gdzie szum Prutu, Czeremoszu Hucułom przygrywa…” i w dniach 24 - 28 kwietnia odwiedziliśmy Huculszczyznę. Zwiedzanie pod przewodnictwem ukraińskiej przewodniczki Galyny Zadorovskiej rozpoczęliśmy od  Stanisławowa (obecna nazwa Ivano-Frankivsk) – jego rynku, kolegiaty...więcej »

Inicjatywa naszego Stowarzyszenia jaką jest książka: "Pytania, których się nie zadaje. 12 reporterów. 12 ważnych odpowiedzi.", znalazła się w gronie nominowanych do głównej nagrody w konkursie na Najlepszą Warszawską Inicjatywę Pozarządową "S3ktor 2012" (kategoria edukacja). W związku z tym zachęcamy i prosimy o oddanie na nią głosów.Głosować można tutaj:http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs-s3ktor/s3ktor-2012/glosowanie-mieszkancowGłosy oddajemy na: "Pytania, których się...więcej »