PL / EN

Projektownik

Zapraszamy dzieci i młodzież z zespołem Downa wraz z opiekunami do udziału w projekcie „Tu działa się historia… Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, którego celem jest bliższe poznanie wybranych miejsc Warszawy i ich historii. Projekt dofinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy obejmuje cykl wycieczek historycznych. Na kolejna wycieczkę w 2017 roku: Zespół Pałacowy „Rozkosz” i Błonia Wilanowskiezapraszamyw...więcej »


Jesteście z nami??   zapraszamy Was do poznania naszych nowych mieszkańców. 14 maja rozpoczęliśmy kolejny, już VI turnus. Mieszkańcy szybko polubili nasze mieszkanie, mamy więc nadzieję że czas razem spędzony upłynie nam bardzo przyjemnie. Nie zapominajcie też zaglądać na naszego bloga więcej »


W słoneczną, prawie letnią niedzielę 14 maja br. grupa dzieci i młodzieży z zespołem Downa oraz ich rodzice wzięli udział w wycieczce w ramach cyklu „Tu działa się historia… Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, podczas której wspólnie szukali Paskudy z Jeziora Zegrzyńskiego. Wycieczkę prowadził Tomasz Jastrzębski, dzięki któremu wyprawa okazała się jak zwykle interesująca i pełna historycznych (i nie tylko) szczegółów i ciekawostek....więcej »


Wycieczka do Holandii.Pan Bóg stworzył świat, a Holandię zbudowali Holendrzy – tak mówią o sobie mieszkańcy tego niewielkiego nadmorskiego kraju. I coś w tym jest. Część obszaru Holandii leży poniżej poziomu morza, a część została morzu dosłownie wydarta. Cały czas trzeba pilnować wody, by nie wdarła się do miast i na uprawne pola. Niemal co krok napotkać można jakieś kanały czy jeziorka. Jako mieszkańcy jednego z najbardziej suchych krajów Europy (podobno porównywalnego z Egiptem)...więcej »


Już V turnus przed nami! Właśnie dziś, 20 kwietnia przybyli do nas nowi mieszkańcy. Ubrania ułożone w szafach, mieszkanie zwiedzone, kolacja zjedzona, pierwsze chwile upłynęły nam bardzo przyjemnie. Mamy nadzieję, że taki będzie cały pobyt. Przed nami codzienne zajęcia, pranie, sprzątanie, gotowanie i wspólnie spędzone momenty. Odwiedzajcie nas na blogu!http://mieszkaniechronionbk.blogspot.com/ i Facebookuhttps://www.facebook.com/bkochani/?fref=ts więcej »


Poszukujemy wolontariuszy do opieki nad młodzieżą z zespołem Downa na dwutygodniowym turnusie kolonijno-rehabilitacyjnym w Rowach w terminie 06.08- 19.08.2017.Zapraszamy zwłaszcza studentów pedagogiki specjalnej, psychologii i kierunków pokrewnych, którzy chcieliby zdobyć doświadczenie w pracy młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Wymagane od kandydatów na wyjazd jest posiadanie kursu kwalifikacyjnego na wychowawcę kolonijnego.Istnieje również możliwość zaliczenia praktyk studenckich. więcej »


Zapraszamy rodziców dzieci i młodzieży z zespołem Downa na nasze turnusy rehabilitacyjne do atrakcyjnie położonego OW „Albatros” w Rowach.  Ośrodek położony jest w sosnowym lesie, nad samym morzem sąsiadując z odnowioną, szeroką, czystą, plażą. Nasza grupa ma do dyspozycji oddzielny budynek, z pokojami z pełnym węzłem sanitarnym, balkonami, telewizorami i Wi-Fi. Na terenie Ośrodka jest boisko do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenis stołowy  i mini plac zabaw dla dzieci....więcej »


W prawie letnią niedzielę 2 kwietnia wraz z naszym przewodnikiem – Tomaszem Jastrzębskim – odbyliśmy spacer po warszawskim Służewie.Zaczęliśmy od obejrzenia stacji Wilanowska, na której 7 kwietnia 1995 roku odbyło się uroczyste uruchomienie pierwszego odcinka warszawskiego metra. Potem zatrzymaliśmy się przy tajemniczym pomniku – kolumnie, w pobliżu dawnej wsi Szopy Polskie, a także odwiedziliśmy ostatnią wiejską zagrodę przy ul. Tarniny. Kolejnym etapem naszego spaceru był wzniesiona w...więcej »


W niedzielę 26 marca wraz z naszym przewodnikiem – Tomaszem Jastrzębskim - zwiedzaliśmy warszawską Sadybę. Osiedle tworzą dwie sąsiadujące ze sobą osady: „cywilne” Miasto - Ogród Czerniaków, założone w roku 1921 dla wyższej kadry urzędniczej, na terenie dawnej posiadłości Wielkiego Marszałka Koronnego Stanisława Herakliusza Lubomirskiego oraz „wojskowe” Miasto-Ogród Sadyba Oficerska, założone 1923 roku dla oficerów, najbliższych współpracowników Marszałka Piłsudskiego, wokół Fortu Czerniaków....więcej »


Wystawa "ZESPÓŁ DOWNA. RYSA NA RAJU ? " W KONINIE Stowarzyszenie Bardziej Kochani użyczyło wystawę fotografii, portretów autorstwa Anny Orłowskiej i Mateusza Lipińskiego  Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu im.Janusza Korczaka w Koninie. Aktualnie wystawę można obejrzeć w sali sesyjnej konińskiego Ratusza. SOSW po raz kolejny zorganizował obchody Światowego Dnia Zespołu Downa w przestrzeni miasta. Młodzież konińskich szkół ponadgimnazjalnych obejrzała film Marty Dzido i...więcej »