PL / EN

Projektownik

W ramach „przeglądu” placówek, w których spędzają dorosłe życie osoby z zespołem Downa (i innymi rodzajami niepełnosprawności intelektualnej) chcieliśmy tym razem porozmawiać o mieszkaniach chronionych. W związku z tym 16 listopada br w siedzibie Stowarzyszenia zorganizowaliśmy spotkanie grupy wsparcia rodziców, działających przy naszej organizacji.Temat o tyle ciekawy i aktualny, że nasze Stowarzyszenie wzięło udział w konkursie na 2-letnie prowadzenie treningowego mieszkania chronionego przy...więcej »


 Chcemy po raz kolejny zmierzyć się z tematem przyszłości naszych coraz bardziej dorosłych dzieci. Postanowiliśmy ponownie, po przeszło 10 latach, przyjrzeć się funkcjonowaniu różnych placówek, w których spędzają dorosłe życie osoby z zespołem Downa i innymi rodzajami niepełnosprawności intelektualnej. W tym celu 15 listopada grupa wsparcia rodziców działających przy Stowarzyszeniu odwiedziła mieszkanie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną przy ul. Hożej 27.  Mieszkanie...więcej »


W dniu 23 listopada br (środa) odbędzie się uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu literackiego „Down obok mnie 2016” skierowanego  do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego.Uroczystość odbędzie się   godzinach 11.00 - 13.00, w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany miasta stołecznego Warszawy (ul. Stefana Żeromskiego 29 – wejście od ul. Jarzębskiego  Podczas spotkania laureatom konkursu wręczone zostaną dyplomy i...więcej »


Serdecznie zapraszamy na choinkowe przedstawienie „Jaś i Małgosia” oraz spotkanie z Mikołajem. Spektakl odbędzie się 20 listopada (niedziela) o godz. 15.00 w Teatrze Lalka w Pałacu Kultury i Nauki. Przedstawienie jest kierowane do dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.Wstęp – 10 zł. od każdej osoby. Opłata na miejscu. Rezerwacje przyjmujemy na adres mailowy:m.marczewska@bardziejkochani.pl lub tel: 22-663 40 43Ilość miejsc ograniczona więcej »


31 października upłynął termin nadsyłania prac na konkurs literacki "Down obok mnie" 2016, skierowany do uczniów mazowieckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wpłynęło ponad 200 prac, którymi zajmie się teraz Komisja Konkursowa. 23 listopada w Urzędzie Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy odbędzie się uroczyste podsumowanie inicjatywy i nagrodzenie najlepszych uczestników konkursu.Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli, o czym świadczy duża...więcej »


Zapraszamy dzieci i młodzież z zespołem Downa wraz z opiekunami do udziału w projekcie „Tu działa się historia… Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, którego celem jest bliższe poznanie wybranych miejsc Warszawy i ich historii. Projekt dofinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy obejmuje cykl wycieczek historycznych. Na kolejna wycieczkę w 2016 roku: Listopadowy spacer po Cmentarzu na Wólce zapraszamy w niedzielę 13 listopada...więcej »


W niedzielę 23 października 2016 roku z grupą dzieci i młodzieży z zespołem Downa oraz ich rodzicami wzięliśmy udział w wycieczce w ramach cyklu „Tu działa się historia… Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, podczas której odwiedziliśmy Cmentarz Bródnowski.W czasie spaceru po Cmentarzu nasz przewodnik Tomasz Jastrzębski opowiadał o dawnych zwyczajach i opłatach pogrzebowych, wspomniał także o ofiarach epidemii cholery, które dziesiątkowały...więcej »


Zapraszamy dzieci i młodzież z zespołem Downa wraz z opiekunami do udziału w projekcie „Tu działa się historia… Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, którego celem jest bliższe poznanie wybranych miejsc Warszawy i ich historii. Projekt dofinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy obejmuje cykl wycieczek historycznych. Na kolejna  wycieczkę w 2016 roku: Jesienny spacer po Cmentarzu Bródnowskim zapraszamy w niedzielę 23...więcej »


Zachęcamy do prenumeraty naszego kwartalnika Bardziej Kochani. W numerze 2/ 2016 o statusie moralnym osób z niepełnosprawnością intelektualną, rozmowa ze Zbigniewem Zamachowskim o Muminkach, artykuł o delfinoterapii dziecka z zespołem Downa oraz o 15 latach działalności naszego Stowarzyszenia. Koszt prenumeraty to 40,00zł. Wszelkie informacje pod numerem telefonu : (22) 663 40 43lub pod adresem mailowym: amarczak@bardziejkochani.plwięcej »


Zapraszamy dzieci i młodzież z zespołem Downa wraz z opiekunami do udziału w projekcie „Tu działa się historia… Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, którego celem jest bliższe poznanie wybranych miejsc Warszawy i ich historii. Projekt dofinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy obejmuje cykl wycieczek historycznych. Na kolejna wycieczkę w 2016 roku: „No, to jadziem na Bielany…”zapraszamyw niedzielę 9 października.Spotykamy się...więcej »