PL / EN

Projektownik

Down obok mnie 2016

21.09.2016

Stowarzyszenie Bardziej Kochani zaprasza uczniów mazowieckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w piątej edycji konkursu literackiego "Down obok mnie" 2016 . Tematem konkursu jest spotkanie z osobą z zespołem Downa. Konkurs jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dystrybuowanych przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Dotychczas odbyły się cztery edycje, w roku 2010, 2011,2012, 2013. Patronat nad bieżącą edycją...więcej »


W niedzielę 18 września br z Tomaszem Jastrzębskim spacerowaliśmy po Marysinie Wawerskim i Aninie.W Marysinie wspominaliśmy królewską rodzinę Sobieskich, dawnych właścicieli obecnej części Warszawy. Odnaleźliśmy i obejrzeliśmy pomnik Janusza Korczaka, jedyny ślad po „Różyczce”, filii Domu Sierot, do której wyjeżdżali na letnie kolonie podopieczni Starego Doktora, a na ulicy Bronisława Czecha wspominaliśmy tego nieprzeciętnie uzdolnionego sportowca, który zginął w obozie koncentracyjnym w...więcej »


Zapraszamy dzieci i młodzież z zespołem Downa wraz z opiekunami do udziału w projekcie „Tu działa się historia… Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, którego celem jest bliższe poznanie wybranych miejsc Warszawy i ich historii. Projekt dofinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy obejmuje cykl wycieczek historycznych. Na kolejna  wycieczkę w 2016 roku: „Znani świadkowie historii w Aninie i Marysinie Wawerskim” zapraszamy w...więcej »


W niedzielny poranek 11 września br, wybraliśmy się na kolejną w tym roku wycieczkę tematyczną w ramach projektu "Tu działa się historia...Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną". Projekt, dofinansowywany jest przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego WarszawyTym razem była to całodniowa wycieczka autokarem, której temat brzmiał " Na południe od Warszawy. Grupa młodzieży i rodziców zwiedziła zamek książąt mazowieckich w Czersku, pałac rodu...więcej »


Zachęcamy do prenumeraty naszego kwartalnika Bardziej Kochani. W numerze 1/ 2016 o Dniu Downa obchodzonym w Polsce, o self - adwokacie- kim jest oraz o ulgach i świadczeniach 2016, przysługującym niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzicom. Koszt prenumeraty to 40,00zł. Wszelkie informacje pod numerem telefonu : (22) 663 40 43lub pod adresem mailowym: amarczak@bardziejkochani.plwięcej »


We współpracy z Biurem Podróży EBG Travel w dniach 24- 27 sierpnia  po raz kolejny Stowarzyszenie zorganizowało wycieczkę integracyjno - edukacyjną dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziców i opiekunów. Tym razem tematem przewodnim była "Wielka przygoda na falach Bałtyku".Uczestnicy wycieczki zwiedzili Stare Miasto Tallin, gdzie mogli zobaczyć  Wzgórze Tompea, zamek z wieżą Długi Herman, katedrę Aleksandra Newskiego i Katedra Domską, basztę Kiek in de...więcej »


W dniach  24 - 27 sierpnia grupa młodzieży wraz z rodzicami wyruszy na trzecią w tym roku wycieczkę integracyjno - edukacyjną. Tym razem tematem przewodnim jest "Wieka przygoda na falach Bałtyku". Odbędzie się rejs luksusowym statkiem na trasie: Tallin- Sztokholm- Tallin, uczestnicy zwiedzą również Rygę oraz Parnawę. Jak zawsze wyjazd odbędzie się we współpracy z Biurem Podróży EBG TRAVEL .więcej »


Kolonie w Rowach

04.08.2016

W dniach od 7 do 20 sierpnia w Ośrodku Wypoczynkowym "Albatros" w nadmorskiej miejscowości Rowy odbędzie się trzeci turnus kolonijny dla młodzieży. Relacja z przebiegu kolonii będzie dostępna pod adresemhttp://rowykolonie2016.blogspot.com/więcej »


W dniu 24 lipca br rozpoczął się III turnus rehabilitacyjny dla dzieci i ich rodziców w nadmorskich Rowach w Ośrodku „Albatros”.Tym razem jest to turnus dla starszej młodzieży, której kadra pedagogiczna zapewnia zajęcia rekreacyjno – sportowe, muzyczne, taneczne, plastyczne.Zapraszamy do codziennego oglądania relacji z pobytu nad morzem na bloguhttp://2016bardziejkochani.blogspot.com/2016/07/poznajemy-sie.htmlwięcej »


25 lipca rozpoczął się II turnus kolonijny dla młodzieży niepełnosprawnej w miejscowości Serwy, na terenie Puszczy Augustowskiej. Kolonie odbędą się w Centrum Wypoczynkowo - Rekreacyjnym "PROSERWY" i potrwają do 4 sierpnia.Zapraszamy do śledzenia relacji na blogu pod adresem: http://bkserwy.blogspot.com/więcej »