PL / EN

Projektownik

12 grudnia w Teatrze Komedia w Warszawie odbył się tradycyjnie, jak co roku Koncert Marzeń. Był to dwunasty z kolei koncert zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie. Tym razem młodzież bawiła się przy hitach Jacka Stachurskyego. Każdy z niepełnosprawnych uczestników koncertu otrzymał upominek świąteczny - płytę z przebojami wokalisty. Jak każdego roku drobnymi upominkami podziękowaliśmy za współpracę naszym wolontariuszom.Impreza miała charakter zamknięty i była współfinansowana przez...więcej »


Od kilku lat tradycją Dzielnicy Bielany stały się uroczyste spotkania związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada na dzień 5 grudnia. Z tej okazji w dniu 8 grudnia br w Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Bielańskiego Dnia Wolontariusza. Stowarzyszenie  od lat uczestniczy w tej uroczystości i od lat rekomenduje wolontariuszy działających na rzecz organizacji. W tym roku 4 wolontariuszy "Bardziej...więcej »


5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Dzień ten powstał z inicjatywy ONZ i na całym świecie obchodzony jest od 1986 roku. Z tej okazji składamy naszym Wolontariuszkom i Wolontariuszom najserdeczniejsze podziękowania za pomoc i wsparcie w działaniach Stowarzyszenia. Dziękujemy za radość, energię oraz za każdy uśmiech, jakim obdarzacie naszych podopiecznych. Dziękujemy Wam, że jesteście i poświęcacie czas swoją bezinteresowną pomocą.więcej »


W dniu 23 listopada br odbyło się uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu literackiego „Down obok mnie 2016” skierowanego  do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiegoUroczystość odbyła się w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy.W tym roku na konkurs wpłynęło 199 prac z 86. mazowieckich szkół, w tym 63. gimnazjów i 23 szkół ponadgimnazjalnych.Podczas spotkania laureatom konkursu wręczone zostały dyplomy i nagrody,...więcej »


20 listopada w Teatrze Lalka odbyła się impreza choinkowa dla najmłodszych. Dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem obejrzały przedstawienie „Jaś i Małgosia" . Po przedstawieniu już tradycyjnie najmłodsi spotkali się ze Św. Mikołajem , który wręczył im świąteczne upominki. Każdy z rodziców został obdarowany również prezentem w postaci publikacji wydanej przez Stowarzyszenie "Rodzeństwo osób z niepełnosprawnością"". W czasie rozdawania paczek była możliwość zrobienia...więcej »


W ramach „przeglądu” placówek, w których spędzają dorosłe życie osoby z zespołem Downa (i innymi rodzajami niepełnosprawności intelektualnej) chcieliśmy tym razem porozmawiać o mieszkaniach chronionych. W związku z tym 16 listopada br w siedzibie Stowarzyszenia zorganizowaliśmy spotkanie grupy wsparcia rodziców, działających przy naszej organizacji.Temat o tyle ciekawy i aktualny, że nasze Stowarzyszenie wzięło udział w konkursie na 2-letnie prowadzenie treningowego mieszkania chronionego przy...więcej »


 Chcemy po raz kolejny zmierzyć się z tematem przyszłości naszych coraz bardziej dorosłych dzieci. Postanowiliśmy ponownie, po przeszło 10 latach, przyjrzeć się funkcjonowaniu różnych placówek, w których spędzają dorosłe życie osoby z zespołem Downa i innymi rodzajami niepełnosprawności intelektualnej. W tym celu 15 listopada grupa wsparcia rodziców działających przy Stowarzyszeniu odwiedziła mieszkanie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną przy ul. Hożej 27.  Mieszkanie...więcej »


W dniu 23 listopada br (środa) odbędzie się uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu literackiego „Down obok mnie 2016” skierowanego  do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego.Uroczystość odbędzie się   godzinach 11.00 - 13.00, w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany miasta stołecznego Warszawy (ul. Stefana Żeromskiego 29 – wejście od ul. Jarzębskiego  Podczas spotkania laureatom konkursu wręczone zostaną dyplomy i...więcej »


Serdecznie zapraszamy na choinkowe przedstawienie „Jaś i Małgosia” oraz spotkanie z Mikołajem. Spektakl odbędzie się 20 listopada (niedziela) o godz. 15.00 w Teatrze Lalka w Pałacu Kultury i Nauki. Przedstawienie jest kierowane do dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.Wstęp – 10 zł. od każdej osoby. Opłata na miejscu. Rezerwacje przyjmujemy na adres mailowy:m.marczewska@bardziejkochani.pl lub tel: 22-663 40 43Ilość miejsc ograniczona więcej »


31 października upłynął termin nadsyłania prac na konkurs literacki "Down obok mnie" 2016, skierowany do uczniów mazowieckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wpłynęło ponad 200 prac, którymi zajmie się teraz Komisja Konkursowa. 23 listopada w Urzędzie Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy odbędzie się uroczyste podsumowanie inicjatywy i nagrodzenie najlepszych uczestników konkursu.Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli, o czym świadczy duża...więcej »