PL / EN

Projektownik

9 stycznia br w ramach projektu "Czas dorastania. Prowadzenie mieszkania chronionego - treningowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną" w mieszkaniu treningowym przy ul. Jagiellońskiej rozpoczął się I turnus. Uczestnicy razem z terapeutami wprowadzili się na okres 2 tygodni. Relację z pobytu w mieszkaniu oraz codziennych czynności można śledzić na blogu pod adresem https://mieszkaniechronioneiturnus.blogspot.com/ Zdjęcia dostępne są w galerii więcej »


2 stycznia br w ramach projektu "Czas dorastania. Prowadzenie mieszkania chronionego - treningowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną" w mieszkaniu treningowym przy ul. Jagiellońskiej odbyła się pierwsza  wizyta zapoznawcza uczestników I turnusu wraz z rodzicami i terapeutami.  Zdjęcia dostępne w galerii więcej »


Sylwester 2016

02.01.2017

W wieczór sylwestrowy 31 grudnia podopieczni Stowarzyszenia oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia "Otwarte Drzwi" uczestniczyli w  zabawie zorganizowanej przez Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia "Otwarte Drzwi" oraz nasze Stowarzyszenie. Nie zabrakło wspólnej zabawy, tańców, licznych konkursów oraz ciepłych posiłków. O północy przywitano Nowy Rok symboliczną lampką szampana. Zdjęcia z imprezy dostępne są w naszej galerii więcej »


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2017składamy serdeczne życzenia: wszelkiej pomyślności,realizacji planów i marzeń Ewa Suchcicka wraz z pracownikamiwięcej »


"Czas dorastania. Prowadzenie mieszkania chronionego - treningowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną" to nowy projekt Stowarzyszenia. Stowarzyszenie wzięło udział w konkursie na 2-letnie prowadzenie treningowego mieszkania chronionego przy ul. Jagiellońskiej, na warszawskiej Pradze. Mieszkanie treningowe - jak sama nazwa wskazuje - to trening samodzielnego funkcjonowania, będący swojego rodzaju wstępem do mieszkalnictwa chronionego, które pozwala osobom niepełnosprawnym...więcej »


Zachęcamy do prenumeraty kwartalnika Bardziej Kochani. W numerze 3/2016 relacja Wojciecha Otto z XIII Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja", wywiad Sylwii Szwed z Arturem Barcisiem, o opiece nad niepełnosprawnymi w Szwecji oczami Małgorzaty Druś,  czy relacja z pobytu  ośrodku dla upośledzonych w Gruzji prof. Elżbiety Zakrzewskiej- Manterys. Koszt prenumeraty to 40,00zł. Wszelkie informacje pod numerem telefonu : (22) 663 40 43lub pod adresem mailowym:...więcej »


12 grudnia w Teatrze Komedia w Warszawie odbył się tradycyjnie, jak co roku Koncert Marzeń. Był to dwunasty z kolei koncert zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie. Tym razem młodzież bawiła się przy hitach Jacka Stachurskyego. Każdy z niepełnosprawnych uczestników koncertu otrzymał upominek świąteczny - płytę z przebojami wokalisty. Jak każdego roku drobnymi upominkami podziękowaliśmy za współpracę naszym wolontariuszom. Impreza miała charakter zamknięty i była współfinansowana przez...więcej »


Od kilku lat tradycją Dzielnicy Bielany stały się uroczyste spotkania związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada na dzień 5 grudnia. Z tej okazji w dniu 8 grudnia br w Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Bielańskiego Dnia Wolontariusza. Stowarzyszenie  od lat uczestniczy w tej uroczystości i od lat rekomenduje wolontariuszy działających na rzecz organizacji. W tym roku 4 wolontariuszy "Bardziej...więcej »


5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Dzień ten powstał z inicjatywy ONZ i na całym świecie obchodzony jest od 1986 roku. Z tej okazji składamy naszym Wolontariuszkom i Wolontariuszom najserdeczniejsze podziękowania za pomoc i wsparcie w działaniach Stowarzyszenia. Dziękujemy za radość, energię oraz za każdy uśmiech, jakim obdarzacie naszych podopiecznych. Dziękujemy Wam, że jesteście i poświęcacie czas swoją bezinteresowną pomocą.więcej »


W dniu 23 listopada br odbyło się uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu literackiego „Down obok mnie 2016” skierowanego  do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy. W tym roku na konkurs wpłynęło 199 prac z 86. mazowieckich szkół, w tym 63. gimnazjów i 23 szkół ponadgimnazjalnych. Podczas spotkania laureatom konkursu wręczone zostały dyplomy i nagrody,...więcej »