PL / EN

Projektownik

Jak panów słucham, to nie mogę się doczekać momentu, kiedy zacznę lekturę tej książki – powiedziała jedna z uczestniczek konferencji prasowej  promującej najnowsze wydawnictwo Stowarzyszenia Bardziej Kochani pod tytułem „Zrozum mnie i szanuj. Refleksje o niepełnosprawności intelektualnej”. Konferencja odbyła się 16 marca w gościnnych progach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy Placu Bankowym. Wzięli w niej udział dziennikarze, przedstawiciele urzędów, nauczyciele oraz młodzież i...więcej »


 Zrób zdjęcie swojej dłoni  Wesprzyj dom chroniony dla osób z Zespołem Downa ·        21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa ·        Telewizja Lifetime wspiera Stowarzyszenie Bardziej Kochani opiekujące się osobami z zespołem Downa Klip promocyjny do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=MqmzbJXCZq4   Pojedyncza, prosta i przecinająca dłoń linia to jedna z cech wyróżniających osobę z zespołem...więcej »


"Taki się urodziłem" czyli wzruszająca opowieść o życiu z Zespołem Downa  ·        Premiera w Światowy Dzień Zespołu Downa – wtorki od 21 marca o godz. 22:00 w telewizji Lifetime ·        Seria wyróżniona w 2016 roku nagrodą Emmy ·        Telewizja Lifetime wspiera Stowarzyszenie Bardziej Kochani opiekujące się osobami z zespołem Downa „Urodzenie się dziecka z...więcej »


Przekazujemy serdeczne zaproszenie na wyjątkową wystawę obrazów Celi Sobolewskiej.  Wystawa jest czynna do końca marca, otwarta od poniedziałku do piątku, tak jak szkoła, czyli 2 Liceum Ogólnokształcące, Solec 48, 6 piętro, w godz. 10 -18 (z wyjątkiem piątku godz. 10 -15).więcej »


 2 marca br. grupa niepełnosprawnej młodzieży (w większości z zespołem Downa) wybrała się wraz z rodzicami na wycieczkę do Wilna. Wycieczka zorganizowana pod hasłem ”Wileńskie kaziuki dla koneserów”,  była niezwykle urozmaicona i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Już pierwszego dnia w Wilnie obejrzeliśmy panoramę miasta ze 165. metrowej wieży telewizyjne i panoramę wileńskiej Starówki z Góry Trzykrzyskiej (wspinaliśmy się na nią po prawie 100 schodach), a także...więcej »


23 lutego rozpoczęliśmy już III turnus w naszym mieszkaniu w ramach projektu "Czas dorastania. Prowadzenie mieszkania chronionego - treningowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną". Tym razem do 18 marca będą z nami mieszkać sami Panowie. Zapraszamy do śledzenia naszych codziennych czynności na blogu: http://mieszkaniechronionbk.blogspot.com/więcej »


W dniach 11 - 19 lutego w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji "Bukowisko" w Supraślu odbywa się zimowisko dla młodzieży. Pod opieką 9 osób (kadry i wolontariuszy) na zimowisku przebywa 29 uczestników. Przed młodzieżą moc atrakcji- dyskoteki, obchody walentynkowe, wycieczka do Białegostoku, czy Kruszyniany. Relacja z wyjazdu dostępna jest na blogu http://suprasl2017.blogspot.com/ Zdjęcia dostępne w galerii więcej »


24 stycznia br w ramach projektu "Czas dorastania. Prowadzenie mieszkania chronionego - treningowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną" w mieszkaniu treningowym przy ul. Jagiellońskiej rozpoczął się II turnus. Turnus potrwa do 18 lutego.Relację z pobytu w mieszkaniu oraz codziennych czynności można śledzić na fan page Stowarzyszenia https://www.facebook.com/bkochani/ oraz na blogu http://chronionemieszkanie2turnus.blogspot.com/ W sobotę, 28 stycznia w mieszkaniu...więcej »


Zachęcamy do prenumeraty kwartalnika Bardziej Kochani. W numerze 4/2016 informacje o konkursie literackim "Down obok mnie 2016" oraz prace konkursowe uczniów z gimnazjum i liceum . Koszt prenumeraty to 40,00zł. Wszelkie informacje pod numerem telefonu : (22) 663 40 43lub pod adresem mailowym: m.marczewska@bardziejkochani.plwięcej »


20 stycznia w mieszkaniu treningowym przy ul. Jagiellońskiej na Pradze Północ odbyło się oficjalne otwarcie mieszkania. W spotkaniu, podczas którego miało miejsce oficjalne przecięcie wstęgi oraz poczęstunek uczestniczyli pierwsi mieszkańcy, terapeuci, rodzice, przedstawiciele Stowarzyszenia oraz urzędnicy z Biura Projektów Urzędu Miasta Warszawy. Były udzielane wywiady do radia i gazety. Mieszkanie zostało przekazane Stowarzyszeniu na drodze wyłonienia w ramach otwartego konkursu dla...więcej »