PL / EN

Projektownik

Zapraszamy dzieci i młodzież z zespołem Downa wraz z opiekunami do udziału w projekcie „Tu działa się historia… Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, którego celem jest bliższe poznanie wybranych miejsc Warszawy i ich historii. Projekt dofinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy obejmuje cykl wycieczek historycznych. Na kolejna wycieczkę w 2016 roku: Listopadowy spacer po Cmentarzu na Wólce zapraszamy w niedzielę 13 listopada...więcej »


W niedzielę 23 października 2016 roku z grupą dzieci i młodzieży z zespołem Downa oraz ich rodzicami wzięliśmy udział w wycieczce w ramach cyklu „Tu działa się historia… Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, podczas której odwiedziliśmy Cmentarz Bródnowski.W czasie spaceru po Cmentarzu nasz przewodnik Tomasz Jastrzębski opowiadał o dawnych zwyczajach i opłatach pogrzebowych, wspomniał także o ofiarach epidemii cholery, które dziesiątkowały...więcej »


Zapraszamy dzieci i młodzież z zespołem Downa wraz z opiekunami do udziału w projekcie „Tu działa się historia… Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, którego celem jest bliższe poznanie wybranych miejsc Warszawy i ich historii. Projekt dofinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy obejmuje cykl wycieczek historycznych. Na kolejna  wycieczkę w 2016 roku: Jesienny spacer po Cmentarzu Bródnowskim zapraszamy w niedzielę 23...więcej »


Zachęcamy do prenumeraty naszego kwartalnika Bardziej Kochani. W numerze 2/ 2016 o statusie moralnym osób z niepełnosprawnością intelektualną, rozmowa ze Zbigniewem Zamachowskim o Muminkach, artykuł o delfinoterapii dziecka z zespołem Downa oraz o 15 latach działalności naszego Stowarzyszenia. Koszt prenumeraty to 40,00zł. Wszelkie informacje pod numerem telefonu : (22) 663 40 43lub pod adresem mailowym: amarczak@bardziejkochani.plwięcej »


Zapraszamy dzieci i młodzież z zespołem Downa wraz z opiekunami do udziału w projekcie „Tu działa się historia… Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, którego celem jest bliższe poznanie wybranych miejsc Warszawy i ich historii. Projekt dofinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy obejmuje cykl wycieczek historycznych. Na kolejna wycieczkę w 2016 roku: „No, to jadziem na Bielany…”zapraszamyw niedzielę 9 października.Spotykamy się...więcej »


Down obok mnie 2016

21.09.2016

Stowarzyszenie Bardziej Kochani zaprasza uczniów mazowieckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w piątej edycji konkursu literackiego "Down obok mnie" 2016 . Tematem konkursu jest spotkanie z osobą z zespołem Downa. Konkurs jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dystrybuowanych przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Dotychczas odbyły się cztery edycje, w roku 2010, 2011,2012, 2013. Patronat nad bieżącą edycją...więcej »


W niedzielę 18 września br z Tomaszem Jastrzębskim spacerowaliśmy po Marysinie Wawerskim i Aninie.W Marysinie wspominaliśmy królewską rodzinę Sobieskich, dawnych właścicieli obecnej części Warszawy. Odnaleźliśmy i obejrzeliśmy pomnik Janusza Korczaka, jedyny ślad po „Różyczce”, filii Domu Sierot, do której wyjeżdżali na letnie kolonie podopieczni Starego Doktora, a na ulicy Bronisława Czecha wspominaliśmy tego nieprzeciętnie uzdolnionego sportowca, który zginął w obozie koncentracyjnym w...więcej »


Zapraszamy dzieci i młodzież z zespołem Downa wraz z opiekunami do udziału w projekcie „Tu działa się historia… Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, którego celem jest bliższe poznanie wybranych miejsc Warszawy i ich historii. Projekt dofinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy obejmuje cykl wycieczek historycznych. Na kolejna  wycieczkę w 2016 roku: „Znani świadkowie historii w Aninie i Marysinie Wawerskim” zapraszamy w...więcej »


W niedzielny poranek 11 września br, wybraliśmy się na kolejną w tym roku wycieczkę tematyczną w ramach projektu "Tu działa się historia...Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną". Projekt, dofinansowywany jest przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego WarszawyTym razem była to całodniowa wycieczka autokarem, której temat brzmiał " Na południe od Warszawy. Grupa młodzieży i rodziców zwiedziła zamek książąt mazowieckich w Czersku, pałac rodu...więcej »


Zachęcamy do prenumeraty naszego kwartalnika Bardziej Kochani. W numerze 1/ 2016 o Dniu Downa obchodzonym w Polsce, o self - adwokacie- kim jest oraz o ulgach i świadczeniach 2016, przysługującym niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzicom. Koszt prenumeraty to 40,00zł. Wszelkie informacje pod numerem telefonu : (22) 663 40 43lub pod adresem mailowym: amarczak@bardziejkochani.plwięcej »