PL / EN

Projektownik

Wolski Korowód

10.05.2016

Zapraszamy w dniu 22 maja (niedziela) na piknik "Wolski Korowód - przegląd ofert pomocowych publicznych i pozarządowych", który tradycyjnie odbędzie się w Parku im. gen. Sowińskiego w Warszawie przy ul. Elekcyjnej 17, w godz. 14.00 – 18.00.Podczas pikniku będzie można odwiedzić stoisko Stowarzyszenia.więcej »


We współpracy z Biurem Podróży EBG Travel w dniach 04-08 maja po raz kolejny Stowarzyszenie zorganizowało wycieczkę integracyjno - edukacyjną dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziców i opiekunów. Tym razem tematem przewodnim była "Złota Praga".Uczestnicy wycieczki rozpoczęli  zwiedzanie  Starego Miasta w miejscowości Kutna Hora. Obejrzeli tam gotycki kościół św. Barbary, który został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Następnie zwiedzili...więcej »


Grupa młodzieży wraz  rodzicami wyruszyła na kolejną w tym roku wycieczkę integracyjno - edukacyjną. Tym razem tematem przewodnim jest "Złota Praga". W trakcie wyjazdu uczestnicy odwiedzą m.in.Petrin,dzielnicę Malostranską, ogrody Wallensteina, Most Karola, Zamek Karlstejn, Stare i Nowe Miasto.Wyjazd zorganizowany we współpracy z Biurem Podróży EBG Travel odbędzie się w dniach 4- 8 maja.więcej »


Zapraszamy dzieci i młodzież z zespołem Downa wraz z opiekunami do udziału w projekcie „Tu działa się historia…Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, którego celem jest bliższe poznanie wybranych miejsc Warszawy i ich historii. Projekt dofinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy obejmuje cykl wycieczek historycznych. Na kolejną wycieczkę w 2016 roku:„Konstancin- Skolimów” zapraszamy w niedzielę 22 maja.Spotykamy się o godz....więcej »


Drodzy PaństwoPo piętnastu bez mała latach postanowiliśmy wrócić  do spotkań rodziców z psychologiem w ramach Grup Wsparcia. Właśnie od takich form nasze Stowarzyszenie zaczęło przed laty swoja działalność, ale w miarę upływu czasu i rozwoju różnych form komunikacji - facebook, blog, gadu-gadu itp. zastąpiły tradycyjne Polaków - czy jak w naszym przypadku rodziców - rozmowy.Wydaje nam się, że teraz, po latach fascynacji technicznymi nowinkami zaczynamy powoli tęsknić za bliskością...więcej »


W niedzielę 24 kwietnia z grupą dzieci i młodzieży z zespołem Downa oraz ich rodzicami wzięliśmy udział w wycieczce w ramach cyklu „Tu działa się historia… Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, podczas której odwiedziliśmy willowe miejscowości przedwojennej warszawskiej inteligencji: Podkowę Leśną, Milanówek i Brwinów. Zaczęliśmy od znajdującego się w Podkowie Leśnej Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, usłyszeliśmy historię domu...więcej »


Poszukujemy wolontariuszy do opieki nad młodzieżą z zespołem Downa na dwutygodniowych turnusach kolonijno-rehabilitacyjnych w następujących terminach i miejscowościach:1. Serpelice (nad Bugiem) -  10.07 – 23.07.20162. Rowy(nad morzem) -  07.08 – 20.08.2016 Zapraszamy zwłaszcza studentów pedagogiki specjalnej, psychologii i kierunków pokrewnych, którzy chcieliby zdobyć doświadczenie w pracy młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Wymagane od kandydatów na wyjazd jest posiadanie...więcej »


Zapraszamy dzieci i młodzież z zespołem Downa wraz z opiekunami do udziału w projekcie „Tu działa się historia…Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, którego celem jest bliższe poznanie wybranych miejsc Warszawy i ich historii. Projekt, dofinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy, obejmuje cykl wycieczek historycznych. Na całodniową wycieczkę: „Trójmiasto ogrodów: Milanówek, Leśna Podkowa, Brwinów” zapraszamy w niedzielę 24...więcej »


W niedzielę 17 kwietnia grupa dzieci i młodzieży wraz z rodzicami spotkała się na Placu Defilad, by uczestniczyć w pierwszej w tym roku wycieczce tematycznej z cyklu „Tu działa się historia… Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”. Tematem przewodnim był Pałac Kultury i Nauki, największy budynek w Polsce (230 metrów z iglicą), znajdujący się w Śródmieściu Warszawy. Przewodnik - pan Tomasz Jastrzębski - opowiedział o okolicznościach powstania obiektu –...więcej »


Po raz drugi PFRON odmówił dofinansowania naszej 26 już konferencji z cyklu „Czas dla rodziców”, postanowiliśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce… i zorganizowaliśmy namiastkę konferencji na naszych turnusach rehabilitacyjnych. Innowacyjną formą rehabilitacji turnusowej są nasze codzienne „Spotkania o 22-giej”. Program każdego wieczoru przygotowujemy bardzo starannie, rozszerzając go o ewentualne sugestie uczestników – rodzin z całej Polski. Proponujemy m.in.: oglądanie kultowych (i nie...więcej »