PL / EN

Projektownik

Wolne miejsca na turnusach rehabilitacyjnych

06.04.2017

Zapraszamy rodziców dzieci i młodzieży z zespołem Downa na nasze turnusy rehabilitacyjne do atrakcyjnie położonego OW „Albatros” w Rowach.

 

 

Ośrodek położony jest w sosnowym lesie, nad samym morzem sąsiadując z odnowioną, szeroką, czystą, plażą. Nasza grupa ma do dyspozycji oddzielny budynek, z pokojami z pełnym węzłem sanitarnym, balkonami, telewizorami i Wi-Fi. Na terenie Ośrodka jest boisko do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenis stołowy  i mini plac zabaw dla dzieci.

 

Dla wszystkich uczestników śniadanie i kolacja są podawane w formie szwedzkiego stołu, obiad jest porcjowany dla osób z pełnym wyżywieniem. Wszystkie dzieci mają zapewnione miejsce
i nakrycie przy stole na każdym posiłku.

 

Dla wszystkich dzieci oraz młodzieży terapeuci prowadzą zajęcia rekreacyjno - sportowe, ogólnorozwojowe, muzyczne, taneczne, plastyczne i inne, mające na celu prócz rehabilitacji również aktywizowanie dziecka do życia społecznego poprzez zabawy, piosenki, inscenizacje. Zajęcia odbywają się po śniadaniu, po obiedzie i po kolacji. Organizujemy również dyskoteki, ogniska z pieczeniem kiełbasek i wycieczki.

 

Rodzicom proponujemy wieczorne spotkania integracyjno - edukacyjne (po 22.00), a na nich prelekcje, dyskusje, projekcje filmowe.

 

Mamy jeszcze wolne miejsca na turnusie w terminie:

 

- 23 lipca – 5 sierpnia 2017

 

Zarówno nasze Stowarzyszenie jak i Ośrodek Albatros mamy aktualne wpisy do rejestrów organizatorów turnusów rehabilitacyjnych, można więc składać wnioski do PCPR-ów
o dofinansowanie pobytu na turnusie dziecka i opiekuna ze środków PFRON.

Ci z Państwa, którzy mają subkonta w organizacjach pożytku publicznego, takich jak np. nasze Stowarzyszenie, mogą pokryć koszt turnusy ze zgromadzonych tam środków.

Można również zapłacić za pobyt z własnych funduszy i rozliczyć koszt turnusu w ramach ulgi rehabilitacyjnej w rozliczeniu PIT.

 

Chętnych prosimy o kontakt: Maria Marczewska (22) 663-40-43; (22) 663-10-13

m.marczewska@bardziejkochani.pl