PL / EN

Projektownik

Zapraszamy na wycieczkę 21.05.2017

19.05.2017

Zapraszamy dzieci i młodzież z zespołem Downa wraz z opiekunami do udziału w projekcie „Tu działa się historia… Edukacja historyczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, którego celem jest bliższe poznanie wybranych miejsc Warszawy i ich historii.

Projekt dofinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy obejmuje cykl wycieczek historycznych. Na kolejna wycieczkę w 2017 roku:

 

Zespół Pałacowy „Rozkosz”

i Błonia Wilanowskie

zapraszamy

w niedzielę 21 maja

 

Spotykamy się  o godz. 10.00 na przystanku MZK „Arbuzowa” – dojazd autobusami 148, 166, 193. Dla wszystkich linii to przystanek na żądanie (jadąc od Centrum Arbuzowa 01).

 

Naszym celem będzie rezerwat przyrody „Skarpa Ursynowska” i „Błonia Wilanowskie”. Teren rezerwatu to pozostałość zespołu pałacowo-parkowego „Rozkosz”, który należał do dóbr wilanowskich księżnej Izabeli Lubomirskiej.

Będziemy:

·         podziwiać przyrodę rezerwatu i zabytkowy pałac,

·         zwiedzać park Uniwersytetu Przyrodniczego,

·         poszukiwać  w grądach, łęgach i olsach niezwykłych drzew – pomników przyrody: orzecha czarnego, lipy, dębu i wierzby płaczącej,

·         zachwycać się (lub nie) architekturą Świątyni Opatrzności Bożej i osiedla „Miasteczko Wilanów”.

Oprowadzać nas będzie jak zwykle Tomasz Jastrzębski, który z pewnością ubarwi zwiedzanie ciekawostkami i anegdotami, a póki co „ostrzega”, że będą potrzebne mocne i wygodne buty!

Spacer zajmie ok. 2,5 godziny i zakończy się pod Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie.

 

Chętnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału do środy 17 maja 2017.

m.marczewska@bardziejkochani.pl

lub telefonicznie: 22 663-40-43

Ilość miejsc jest ograniczona.