PL / EN

Projektownik

Jedliście kiedyś muffinki z cukinią, kaszę z warzywami lub kolorowe koktajle owocowo-warzywne? Mniam! Takie to specjały robili uczestnicy projektu Szkoła na widelcu w którym mieliśmy szansę uczestniczyć. Brali udział uczniowie z PDP z ul. Długiej, SP z ul. Czarnieckiego, a także uczetsnicy WTZ Stowarzyszenia Otwarte Drzwi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych zdolnych uczestników! Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 123 za użyczenie stołówki na czas...więcej »


"POZARZĄDOWO DLA SAMORZĄDOWYCH" czyli nowa książka o organizacjach samorządowych w której mamy zaszczyt się znaleźć! Dziękujemy za wyróżnienie! 23 kwietnia o godz. 11 w Starej Prochowni SCEK odbędzie się promocja książki.Więcej informacji: http://edukacja.warszawa.pl/aktualnosci/18322-pozarzadowo-dla-samorzadowych-projekty-organizacji-pozarzadowych-dla-uczniow więcej »


Jeśli jeszcze nie byłeś – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Jeżeli już byłeś z nami na turnusie rehabilitacyjnym w OW Albatros nad Bałtykiem, to wybierz się po raz kolejny!  Od kilku już lat wakacje spędzamy z naszymi dziećmi z trisomią 21, a także z ich zdrowym rodzeństwem, na turnusie rehabilitacyjnym w nadmorskich Rowach, jednym z najciekawszych zakątków Pomorza. Atrakcją miejscowości są piaszczyste wydmy, piękne lasy iglaste, czyste, nieskażone powietrze, doskonały...więcej »


Migawki z wycieczki do ParyżaParyż do niewątpliwie piękne miasto i „warte mszy”, jak powiedział Henryk IV Burbon, ale w kontekście wycieczek z Warszawy ma zasadniczą wadę – jest daleko. Od naszej stolicy dzieli go około 1400 kilometrów, co w połączeniu z przystankami, planowanymi i awaryjnymi, przekłada się na około 24 godziny jazdy autokarem. Ale nasza potrzeba poznawania świata okazała się na tyle silna, że zaryzykowaliśmy. Wyjechaliśmy zresztą około godziny 21 i znaczną część trasy udało...więcej »


4 kwietnia rozpoczął się nowy turnus w naszym mieszkaniu, a wraz z nim przygodę z samodzielnością rozpoczęli: Ula, Maciek, Miłosz i Łukasz. A oto co napisali na blogu po pierwszym dniu: "Dziś rozpoczynamy kolejny turnus w naszym mieszkaniu :) Na miejsce wstawili się Ula , Maciek i Miłosz. Jak zawsze pierwszego dnia towarzyszyło dużo emocji . Wszyscy od razu się szybko rozpakowali i zadomowili."Zapraszamy do śledzenia bloga! więcej »


W imieniu Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani składam serdeczne życzenia, ciepłych i radosnych Świąt Wielkanocnych. Prezes Stowarzyszenia Ewa SuchcickaKartka wykonana jest przez uczniów ZSS nr 105, ul. Długa 9 Warszawa www.zss105.com.plhttps://www.facebook.com/ZSS-nr-105-ulD%C5%81UGA-9-Warszawa-1518170855176622/więcej »


Bardzo dziękujemy spółce REBA O.O. S.A.  za przekazanie w dniu 23 marca sprzętu komputerowego i audiowizualnego, który pomoże w sprawnym funkcjonowaniu naszego Stowarzyszenia. Dziękujemy także za deklaracje zakupu doposażenia mieszkania  chronionego oraz biletów wstępu na zajęcia edukacyjno-terapeutyczne dla naszych podopiecznych.W szczególności jesteśmy wdzięczni Placówkom Oświatowym biorącym...więcej »


Składamy wielkie podziękowania za wszystkie głosy na Ewę Suchcicką ze Stowarzyszenie "Bardziej Kochani" w programie „Siła kobiet” Vichy to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt! Udało się właśnie dzięki Waszym głosom zdobyć pierwszą nagrodę w kategorii Kobieta dla Biznesu. Gratulujemy Fundacja Rodzić po Ludzku wygranej w kategorii Kobieta dla Zdrowia i Centrum Praw Kobiet - Oddział Gdańsk wygranej w kategorii Kobieta dla Społeczeństwa i wszystkim organizacjom, które wzięły udział...więcej »


Za nami już jeden z najważniejszych dni dla naszego Stowarzyszenia- Światowy Dzień Zespołu Downa. Rozpoczęliśmy już od samego rana wystąpieniem prof Elżbiety Zakrzewskiej- Manterys w programie telewizji wpolsce.pl http://wpolsce.pl/magazyn/2871-maciej-wolny-rozmawial-z-prof-dr-hab-elzbieta-zakrzewska-manterys-z-instytutu-stosowanych-nauk-spolecznychPonad 300 widzów z warsztatów terapii zajęciowej i innych warszawskich placówek dla osób niepełnosprawnych obejrzało film „Porady na zdrady”....więcej »


#LiniaProsta

16.03.2018

Najpiękniejszy dzień roku już za kilka dni! 21 marca świętujemy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale przede wszystkim Światowy Dzień Zespołu Downa! Z tej okazji zapraszamy Was do udziału w kolejnej edycji akcji #LiniaProsta, organizowanej razem z Telewizja Lifetime. Koniecznie obejrzyjcie film i udostępnijcie znajomym! Dołącz do akcji na www.liniaprosta.com.plZapraszamy na facebooka Stowarzyszenia:https://www.facebook.com/bkochani/ więcej »