PL / EN

Projektownik

"Czas dorastania. Prowadzenie mieszkania chronionego - treningowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną"

To nowy projekt Stowarzyszenia. Stowarzyszenie wzięło udział w konkursie na 2-letnie prowadzenie treningowego mieszkania chronionego przy ul. Jagiellońskiej, na warszawskiej Pradze Północ.Mieszkanie zostało przekazane Stowarzyszeniu na drodze wyłonienia w ramach otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych. Jego funkcjonowanie ma charakter rotacyjny, z możliwością przebywania w nim od kilku tygodni do trzech miesięcy.

 

Pobyt w mieszkaniu treningowym ma za zadanie wydobyć z niepełnosprawnych cały ich potencjał edukacyjny. Samodzielne grupowe zamieszkanie będzie rodzajem wyzwania - każdy z mieszkańców będzie musiał wnieść swój wkład w codzienne funkcjonowanie domu, a także całego zespołu. Wspólnie będą sprzątać, prać, gotować, robić zakupy, planować każdy dzień i każdy wydatek, a także wspólnie się bawić i rozwiązywać problemy. Będzie to ich wspólny egzamin z samodzielności.


20 kwietnia- V turnus w mieszkaniu treningowym

Już V turnus przed nami! Właśnie dziś, 20 kwietnia przybyli do nas nowi mieszkańcy. Ubrania ułożone w szafach, mieszkanie zwiedzone, kolacja zjedzona, pierwsze chwile upłynęły nam bardzo przyjemnie. Mamy nadzieję, że taki będzie cały pobyt. Przed nami codzienne zajęcia, pranie, sprzątanie, gotowanie i wspólnie spędzone momenty.

Odwiedzajcie nas na blogu!
http://mieszkaniechronionbk.blogspot.com/

i Facebooku
https://www.facebook.com/bkochani/?fref=ts

 

 

20 kwietnia- V turnus w mieszkaniu treningowym

 

22 marca 2017- IV turnus w mieszkaniu treningowym

22 marca 2017 rozpoczął się IV turnus w naszym mieszkaniu! Przed nami nowi uczestnicy, nowe wyzwania, dużo pracy, ale także wspaniała zabawa :) Zapraszamy do śledzenia naszych mieszkańców na Facebooku, a także na blogu.


https://www.facebook.com/bkochani/

 

http://mieszkaniechronionbk.blogspot.com/

22 marca 2017- IV turnus w mieszkaniu treningowym

 

23 lutego 2017- III turnus w mieszkaniu treningowym

23 lutego 2017 rozpoczął się III turnus w naszym mieszkaniu! Zapraszamy do śledzenia naszych mieszkańców na Facebooku, a także na blogu.

https://www.facebook.com/bkochani/

 

http://mieszkaniechronionbk.blogspot.com/

 

 

20 lutego 2017 - Informacja w Tramwajach Warszawskich

Informacja o otwarciu naszego mieszkania wyświetlana w Tramwajach Warszawskich.

https://www.facebook.com/bkochani/videos/vb.183369305041379/1410953595616271/?type=2&theater

 

 

30 stycznia 2017 - Wizyta TVP3

W poniedziałek, 30 stycznia w mieszkaniu gościła telewizjaTVP3, która nakręciła reportaż wyemitowany w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim

http://warszawa.tvp.pl/28856514/30012017

 

 

30 stycznia 2017 - Wizyta TVP

W poniedziałek, 30 stycznia w mieszkaniu gościła telewizjaTVP3, która nakręciła reportaż wyemitowany w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim

28 stycznia 2017 Wizyta telewizji

W sobotę, 28 stycznia w mieszkaniu gościła telewizja TVN24, która nakręciła reportaż wyemitowany 29 stycznia w FAKTY TVN24

fakty.tvn24.pl/fakty-po-poludniu,96/w-mieszkaniach-treningowych-ucza-sie-jak-radzic-sobie-samemu-w-domu,711062.html

 

 

 

24 stycznia - 18 lutego 2017 II turnus

24 stycznia br w mieszkaniu treningowym rozpoczął się II turnus. Turnus potrwa do 18 lutego.Relację z pobytu w mieszkaniu oraz codziennych czynności można śledzić na fan page Stowarzyszenia

https://www.facebook.com/bkochani/

oraz na blogu

http://chronionemieszkanie2turnus.blogspot.com/

 

 

 

20 stycznia 2017 Oficjalne otwarcie mieszkania

20 stycznia w mieszkaniu treningowym odbyło się oficjalne otwarcie mieszkania. W spotkaniu, podczas którego miało miejsce oficjalne przecięcie wstęgi oraz poczęstunek uczestniczyli pierwsi mieszkańcy, terapeuci, rodzice, przedstawiciele Stowarzyszenia oraz urzędnicy z Biura Projektów Urzędu Miasta Warszawy. Były udzielane wywiady do radia i gazety.

 

Mieszkanie zostało przekazane Stowarzyszeniu na drodze wyłonienia w ramach otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych. Jego funkcjonowanie ma charakter rotacyjny, z możliwością przebywania w nim od kilku tygodni do trzech miesięcy.

09 - 21 stycznia 2017 I turnus

9 stycznia br w mieszkaniu treningowym rozpoczął się I turnus. Uczestnicy razem z terapeutami wprowadzili się na okres 2 tygodni, do dnia 21 stycznia. Był to turnus pilotażowy.

Relację z pobytu w mieszkaniu oraz codziennych czynności można śledzić na blogu pod adresem

https://mieszkaniechronioneiturnus.blogspot.com/


 

 

 

2 stycznia 2017 Wizyta zapoznawcza

2 stycznia br w mieszkaniu treningowym przy ul. Jagiellońskiej odbyła się pierwsza  wizyta zapoznawcza uczestników I turnusu wraz z rodzicami i terapeutami.

Wizyta zapoznawcza

 

Drugie zdjęcia mieszkania

 

Pierwsze zdjęcia mieszkania