Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z VI Warszawskiego Kalejdoskopu Edukacyjnego zamieszczonej w naszej galerii zdjęć. Stowarzyszenie Bardziej Kochani jak każdego roku wystawiło swoje stoisko wraz z licznymi atrakcjami, takimi jak zadania sprawnościowe za które uczestnicy zdobywali naklejki. Odbył się także pokaz Capoeiry w wykonaniu młodzieży z Happy Capoeria Ficag. więcej »

Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” poszukuje wolontariuszy do opieki nad młodzieżą z zespołem Downa na dwutygodniowych turnusach kolonijno-rehabilitacyjnych.   Zapraszamy zwłaszcza studentów pedagogiki specjalnej, psychologii i kierunków pokrewnych, którzy chcieliby zdobyć doświadczenie w pracy młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Istnieje również możliwość zaliczenia praktyk studenckich. Kontakt: 501 147 487 esuchcicka@bardziejkochani.pl więcej »

Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny to organizowany od 2013 roku piknik stołecznych organizacji pozarządowych, działających w sferze oświaty i wychowania, w której bierze udział także nasze Stowarzyszenie.  Organizacje przygotowują one bezpłatne, arcyciekawe animacje, warsztaty i pokazy naukowe dla dzieci i młodzieży. Od 2015 roku Kalejdoskop odbywa się w Parku Bródnowskim razem z Turniejem Rycerskim DK Świt. Organizatorami Kalejdoskopu są: Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy...więcej »

Bardzo nam miło, że nasza prezeska Ewa Suchcicka znalazła się w tak szacownym gronie kobiet – matek. Dla nas oznacza to, że problemy rodziców dzieci z niepełnosprawnościami są coraz bardziej słyszalne! Wprawdzie naszym zdaniem nie istnieje coś takiego, jak idealna matka, ale historie wszystkich Pań ujętych w plebiscycie są niezwykle inspirujące – zachęcamy do ich poznania! https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd_JAuqzI0HkcQFS2tdforahyzNqSFk9T0kS6cuDNW4gWntPg/viewform więcej »

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.  więcej »

Sherlock Holmes z trisomią Robert prowadzi biuro detektywistyczne. Nie jest łatwo być jedynym w kraju prywatnym detektywem w z zespołem Downa. Norweski, kryminalny komediodramat z 2013 roku „Detektiv Downs” nakręcił Bård Breien. Główny bohater filmu to 28-letni Robert Bogerud (Svein Andre Hofsø). Prowadzi on, bez większych efektów, żeby nie powiedzieć żadnych, jednoosobową prywatną agencję detektywistyczną. Ciągle czeka na swoją szansę - prawdziwe zlecenie. Wprawdzie klienci pojawiają się w...więcej »

Rozpoczynamy typowo żeński turnus w naszym mieszkaniu treningowym, przedstawiamy Wam nasze mieszkanki: Paulinę, Olę, Ewelinę i Sylwię. Dziewczyny mocno przejęte nowym wyzwaniem, a my wierzymy że miło spędzą tutaj najbliższy czas. A oto jeden z wpisów na naszym blogu: "Dzisiaj Ewelina robiła śniadanie, potem było wyjście na Warsztaty. Później byłyśmy w sklepie na zakupach. Chwilę odpoczęłyśmy i później robiłyśmy obiad. Ola i Ewelina obrały ziemniaki, a Paulina i Sylwia zrobiły sałatę i...więcej »

W dniach 28.04-04.05 Stowarzyszenie Bardziej Kochani wraz z biurem podróży EBG TRAVEL ogranizuje wycieczkę: ADRIATYCKIM SZLAKIEM: NAJPIĘKNIEJSZE PARKI NARODOWE EUROPY, SŁOWENIA I CHORWACJA. Po relację na bieżąco zapraszamy na naszego facebooka: https://www.facebook.com/bkochani/ Już wkrótce relacja także na naszej stronie. więcej »

Judyta Sierakowska W krzywym zwierciadle - Downistie Czyli chcielibyście zobaczyć operę mydlaną, gdzie każdy grający w niej aktor ma dodatkowy chromosom? „Dynastia”? Słyszał chyba każdy. Wysokobudżetowa, amerykańska opera mydlana, emitowana w Polsce w latach 1990-93. Okraszona intrygami, bardziej lub mniej mile widzianymi ślubami, rozwodami, romansami, spotykanymi po latach dziećmi i byłymi partnerami. Władza, walka o pieniądze, prestiż, potyczki słowne i fizyczne – słynne walki...więcej »

23 kwietnia w w Centrum Nauki KOPERNIK odbyła się konferencja inaugurująca w Polsce Program Dostępność PLUS 2018-2025. Dostępność Plus to inicjatywa, której celem jest poprawa jakości życia wszystkich mieszkańców naszego kraju. Służyć temu ma poprawa dostępności architektonicznej, transportowej i komunikacyjnej przestrzeni publicznej, a także produktów i usług. W konferencji wziął udział miedzy innymi Mateusz Morawiecki - Prezes Rady Ministrów.  Konferencję otwierał  krótki film o...więcej »