W sobotę  9 listopada br   byliśmy na VIII wycieczce z cyklu „Mam tak samo jak Ty, miasto moje…” dofinansowanej przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Tym razem celem naszego spaceru był Cmentarz Wojskowy, zwany potocznie „Powązki Wojskowe”. Spotkanie rozpoczęliśmy od grobu Marka Kotańskiego, twórcy m.in. Monaru i Markotu. Stąd przeszliśmy do pomnika  polityka Jacka Kuronia, znanego z rozdawania bezpłatnie zupy. Kolejnym punktem wędrówki był grób reżysera i scenarzysty Leonarda...więcej »

Zapraszamy dzieci i młodzież z zespołem Downa w wieku szkolnym wraz z opiekunami do udziału w projekcie „Mam tak samo jak Ty, miasto moje…”, którego celem jest bliższe poznanie wybranych miejsc Warszawy i ich historii. Projekt dofinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy obejmuje cykl dziesięciu wycieczek tematycznych. Na ósmą  z nich: Spacer po Powązkach Wojskowych zapraszamy w sobotę 09 listopada br. Spotykamy o godz. 10.00, przed wejściem na cmentarz od strony...więcej »

Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 31 października br wydłużamy termin nadsyłania prac na konkurs literacki i fotograficzny „Down obok mnie 2013”, skierowany do uczniów i uczennic warszawskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Termin został wydłużony do dnia 4 listopada br. Zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału, na wszystkich czekają wartościowe nagrody. Wszelkie informacje na temat konkursy można znaleźć na naszej stronie więcej »

W dniach 26 – 27 października br, w Zespole Szkół Specjalnych nr 100 przy ul. Czarnieckiego 49, odbyły się warsztaty na temat „Rozmawiajmy. AAC – Wspomagające i alternatywne sposoby porozumiewania się”. Warsztaty skierowane były do rodziców dzieci niepełnosprawnych intelektualnie z zespołem Downa. Zajęcia poprowadziły pedagog specjalny Ewelina Niewiadomska i neurologopeda Karolina Wądołkowska. Uczestnicy indywidualnie oraz w grupach, pracowali wokół tematu komunikacji, poznali...więcej »

W dniach 26- 27 października br w Hotelu Orle w Gdańsku Sobieszowie odbyła się I Pomorska Konferencja na Rzecz Osób z Zespołem Downa" JA TEŻ mam przyszłość". Konferencja odbyła się dzięki współpracy Fundacji JA TEŻ z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Polskim Towarzystwem Genetyki Człowieka oraz Miastem Gdańsk (a w szczególności Wydziałem Polityki Społecznej i Wydziałem Zdrowia). Wśród zaproszonych gości było Stowarzyszenie „Bardziej Kochani”. Pan Andrzej Suchcicki, współzałożyciel...więcej »

W minioną niedzielę , 27 października br w TVP2  został wyemitowany program telewizyjny „Kultura głupcze”.Tematem przewodnim tego programu byli  niepełnosprawni oraz ich funkcjonowanie w rzeczywistości. Wśród gości zaproszonych do dyskusji  były: prof. UW dr hab. Elżbieta Zakrzewska – Manterys, od wielu lat współpracująca ze Stowarzyszeniem „Bardziej Kochani”, mama Wojtka z zespołem Downa oraz Justyna Sobczyk, pedagożka teatru, która prowadzi  "Teatr 21", gdzie...więcej »

W dniu 25 października br, w siedzibie Stowarzyszenia „Bardziej Kochani” odbyło  się VII -  ostatnie szkolenie  z cyklu szkoleń z projektu "Pomocna Dłoń". Szkolenie na temat "Trener pracy - specyfika zawodu w Polsce", poprowadziła pani Agnieszka Gnatowska, pracowniksocjalny  Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wójtowskiej  w Warszawie. Pani Agnieszka Gnatowska, opowiedziała uczestnikom szkolenia o specyfice pracy  trenera pracy, jego...więcej »

21 października br w siedzibie Stowarzyszenia „Bardziej Kochani” odbyło się VI Spotkanie Warszawskiego Forum Inicjatyw na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, działającego przy Stowarzyszeniu „BORIS”. Spotkanie poprowadziła pani Zofia Pągowska z Warszawskiego Koła PSOUU oraz pan Paweł Jordan ze Stowarzyszenia „BORIS”. W spotkaniu wzięli udział członkowie różnych organizacji , w tym również pani Lidia Klaro – Celej, Profesor Oświaty i pani Dyrektor Irena Chmiel z Biura Pomocy i...więcej »

W dniach 19 i 20 października br  odbyły się w ramach cyklu szkoleń z projektu „Pomocna Dłoń” warsztaty, „Komunikacji interpersonalnej w relacji z osobami zależnymi”. Celem warsztatu było pogłębienie wiedzy oraz umiejętności z zakresu podstaw skutecznej komunikacji interpersonalnej w relacji z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Uczestnicy indywidualnie oraz w grupach, wykorzystując narzędzia efektywnej komunikacji ćwiczyli swoją wiedzę z zakresu aktywnego słuchania oraz...więcej »

W dniu 18 października br, w siedzibie Stowarzyszenia „Bardziej Kochani” odbyły się dwa szkolenia  dla 30 uczestników - nauczycieli, asystentów, wolontariuszy, z cyklu szkoleń z projektu "Pomocna Dłoń". Pierwsze szkolenie na temat „Specyfika zinstytucjonalizowanej opieki nad osobami starszymi” poprowadziła pani Małgorzata Druś, dyrektor Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wójtowskiej w Warszawie. Pani dyrektor przybliżyła słuchaczom specyfikę pracy domów pomocy społecznej w...więcej »