Zapraszamy do prenumeraty kwartalnika „Bardziej Kochani”. W najnowszym numerze można znaleźć ciekawe relacje z obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa w Polsce. Artykuły prezentują różne pomysły i sposoby organizowania imprez z okazji tego święta, przez organizacje działające na rzecz osób z zespołem Downa w różnych miastach Polski. Zachęcamy do prenumeraty i lektury. Prenumerata może być rozpoczęta w dowolnym momencie. Cena prenumeraty rocznej wynosi 40 zł. Dodatkowych informacji udziela...więcej »

20 września br w Parku Sowińskiego w Warszawie, w godzinach od 10 do 14 odbędzie się Warszawski Korowód Integracyjny. Jest to wydarzenie, którego celem jest przedstawienie oferty pomocowej dla osób niepełnosprawnych, świadczonej przez różne instytucje. Inicjatywa ta jest szansą na spotkanie osób z różnymi niepełnosprawnościami, jak również zaprezentowania ich potencjału i możliwości. Wśród 73 organizacji biorących udział w Warszawskim Korowodzie Integracyjnym, swoją ofertę, materiały promocyjne...więcej »

Stowarzyszenie "Bardziej Kochani" wraz z Biurem Podróży EBG Travel po raz kolejny zorganizowało wycieczkę dla młodzieży z zespołem Downa w wieku szkolnym oraz ich rodziców. Inicjatywa została zorganizowana w ramach "Programu integrujących wycieczek turystyczno-krajoznawczych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodziców, mieszkańców województwa mazowieckiego" oraz  dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych...więcej »

W ramach 10 edycji Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja" w Koszalinie w dniach 3 - 7 września br będzie można obejrzeć wystawę „Rytm życia” Weroniki Danieli Karwowskiej. Wystawa obejmuje dziesięć dużych portretów osób z zespołem Downa w różnym wieku – od niemowlęcia do później starości. Każdy z obrazów opatrzony jest krótkim komentarzem jego bohatera. Serdecznie zapraszamy na festiwal i polecamy wystawę. więcej »

Serdecznie zapraszamy na grupowe zajęcia ogólnorozwojowe w ramach projektu „Przedszkole prawie domowe”. Przeznaczone są one dla dzieci od 9 miesiąca do 6 lat i ich rodziców. Odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut. Grupa pracuje pod kierunkiem dwóch pedagogów specjalnych. Celem zajęć jest stymulacja rozwoju dzieci poprzez wielozmysłowe doświadczenia. Zajęcia dofinansowywane są ze środków Miasta Stołecznego Warszawy i wynosi 10 zł za jedne zajęcia płatne miesięcznie z góry. Zapraszamy do...więcej »

Od 10.08 br w ośrodku wypoczynkowym „Albatros” w miejscowości Rowy trwa  II turnus kolonijny dla młodzieży niepełnosprawnej. Turnus potrwa do 23.08 br. Zapraszamy do śledzenia relacji na blogu pod adresem: 2turnuskolonijny.blogspot.comwięcej »

W dniu 12.08 br rozpoczęły się II półkolonie dla młodzieży niepełnosprawnej w ramach akcji "Lato w mieście". Półkolonie odbywają się w Zespole Szkół Specjalnych nr 100 przy ul. Czarnieckiego. Zapraszamy do oglądania relacji z akcji "Lato w mieście" na blogu pod adresem bkpolkolonie.blogspot.com/2013/08/ więcej »

W dniu 29.07 br rozpoczęły się I półkolonie dla młodzieży niepełnosprawnej w ramach akcji "Lato w mieście". Półkolonie odbywają się w Zespole Szkół Specjalnych nr 100 przy ul. Czarnieckiego. Zapraszamy do oglądania relacji z akcji "Lato w mieście" na blogu pod adresem 1polkolonie.blogspot.com więcej »

Zakończył się II turnus rehabilitacyjny dla dzieci i ich rodziców w miejscowości Rowy. Od jutra w tym samym miejscu i ośrodku wypoczynkowym „Albatros” nasza młodzież zaczyna swój wypoczynek na I turnusie kolonijnym, który będzie trwał od 27 lipca do 9 sierpnia br.  Zapraszamy do śledzenia relacji na blogu pod adresem: http://1turnuskolonijny.blogspot.com/ Życzymy kolonistom oraz kadrze słonecznej pogody, ciepłych i bezpiecznych kąpieli w morzu, mnóstwo niesamowitych wrażeń oraz...więcej »

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą księgarni stowarzyszenia, gdzie pojawiły się  nowe pozycje wydawnicze. Należą do nich: "Witaj piesku! Dogoterapia we wspomaganiu rozwoju dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych", „Zabawki i propozycje zabaw. dla dzieci o prawidłowym i zaburzonym rozwoju" E.M. Minczakiewicz ,”Krok po kroku. Nauczanie i terapia dzieci z umiarkowaną, znaczną i głęboką niepełnosprawnością intelektualną" J.Kielin, K. Klimek, "Rysowane wierszyki...więcej »