W dniu 19 maja odbyła się druga wycieczka w ramach projektu „Mam tak samo jak Ty, miasto moje …” Tym razem jej uczestnicy odwiedzili gmach BUW, zapoznali się symboliką tablic na fasadach i ogrodami na dachu. W tym jednym  z największych ogrodów dachowych w Europie oglądali różne gatunki i odmiany roślin, a z mostków i tarasu widokowego podziwiali panoramę Warszawy. Kolejnymi punktami wycieczki był Mariensztat, pierwsze wzniesione od podstaw powojenne osiedle w Warszawie, o którym śpiewano...więcej »

Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” serdecznie zaprasza na VIII już festyn „Jacy możemy być szczęśliwi”... Impreza odbędzie się w dniu 8 czerwca w godzinach 11.00 – 15.00 na terenie przyszkolnym Zespołu Szkół Specjalnych nr 100 przy ul. Czarnieckiego 49. Jak co roku czekać będą na Państwa różne atrakcje, m.in.: plac zabaw, występy podopieczny placówek i ośrodków dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, warsztaty lalkarskie, zajęcia z psami. Swoje placówki zaprezentują szkoły specjalne, WTZ i...więcej »

„Śladami warszawskich Żydów” to temat przewodni wycieczki, która odbyła się w niedzielę 12 maja br. Była to pierwsza wycieczka zorganizowana w ramach projektu „Mam tak samo jak Ty, miasto swoje... Edukacja varsavianistyczna dla osób z niepełnosprawnością intelektualną”, dofinansowanego przez Biuro Edukacji m.st.  Warszawy. Projekt obejmuje cykl dziesięciu wycieczek tematycznych, których celem jest bliższe poznanie wybranych miejsc Warszawy i ich historii. Stowarzyszenie „Bardziej Kochani”...więcej »

Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” z Biurem Podróży EBG Travel po raz kolejny zorganizowało wycieczkę edukacyjną dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziców i opiekunów. Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, „gdzie szum Prutu, Czeremoszu Hucułom przygrywa…” i w dniach 24 - 28 kwietnia odwiedziliśmy Huculszczyznę. Zwiedzanie pod przewodnictwem ukraińskiej przewodniczki Galyny Zadorovskiej rozpoczęliśmy od  Stanisławowa (obecna nazwa Ivano-Frankivsk) – jego rynku, kolegiaty...więcej »

Inicjatywa naszego Stowarzyszenia jaką jest książka: "Pytania, których się nie zadaje. 12 reporterów. 12 ważnych odpowiedzi.", znalazła się w gronie nominowanych do głównej nagrody w konkursie na Najlepszą Warszawską Inicjatywę Pozarządową "S3ktor 2012" (kategoria edukacja). W związku z tym zachęcamy i prosimy o oddanie na nią głosów.Głosować można tutaj:http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs-s3ktor/s3ktor-2012/glosowanie-mieszkancowGłosy oddajemy na: "Pytania, których się...więcej »

15 kwietnia 2013 roku zespół Up&Down Project wystąpił podczas Koncertu Charytatywnego "Podaruj mi trochę słońca". Impreza odbyła w studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Młodzież z zespołu Up&Down Project zaprezentowała pokaz tańca hip- hop. Organizatorami koncertu byli: Zespół Szkół Specjalnych nr 100 w Warszawie, Zespół Szkół Ogólnokształcących Społecznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Dzieci Zjednoczonej Europy i Społeczne Gimnazjum nr 4 STO w...więcej »

 W dniach 6-8 maja 2013 roku Ośrodek Rozwoju Edukacji organizuje seminarium w  Ośrodku Szkoleniowym w Sulejówku  Tematem seminarium będzie: "Wspieranie dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi razem - rodzice, szkoła i poradnia psychologiczno –pedagogiczna". Udział w seminarium mogą wziąć Rodzice dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Na spotkaniach będziemy dzielić się własnym doświadczeniem współpracy z poradnią i szkołą, a...więcej »

Organizacja Ashoka Polska zaprasza na spotkanie z Alem Etmanskim i Vicke Cammack. Odbędzie się ono 22 kwietnia o godzinie 9:30 w Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21 w Warszawie). "Al Etmanski i Vickie Cammack to członkowie Ashoki z Kanady, założyciele organizacji społecznej Planned Lifetime Advocacy Network (www.plan.ca), przygotowali nowatorski model planowania i zabezpieczenia materialnego oraz emocjonalnego osób z niepełnosprawnością intelektualną. Kluczowym elementem...więcej »

Organizacja Ashoka Polska zaprasza na spotkanie z Alem Etmanskim i Vicke Cammack. Odbędzie się ono 22 kwietnia o godzinie 9:30 w Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21 w Warszawie). "Al Etmanski i Vickie Cammack, członkowie Ashoki z Kanady, założyciele organizacji społecznej Planned Lifetime Advocacy Network (www.plan.ca), przygotowali nowatorski model planowania i zabezpieczenia materialnego oraz emocjonalnego osób z niepełnosprawnością intelektualną. Kluczowym...więcej »

Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani” poszukuje wolontariuszy do opieki nad młodzieżą z zespołem Downa na dwutygodniowym turnusie kolonijno-rehabilitacyjnym w Rowach w dniach 27.07- 9.08. 2013 r. Zapraszamy zwłaszcza studentów pedagogiki specjalnej, psychologii i kierunków pokrewnych, którzy chcieliby zdobyć doświadczenie w pracy młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Istnieje również możliwość zaliczenia praktyk studenckich. Kontakt: Aldona...więcej »