Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani” poszukuje wolontariuszy do opieki nad młodzieżą z zespołem Downa na dwutygodniowym turnusie kolonijno-rehabilitacyjnym w Rowach w dniach 27.07- 9.08. 2013 r. Zapraszamy zwłaszcza studentów pedagogiki specjalnej, psychologii i kierunków pokrewnych, którzy chcieliby zdobyć doświadczenie w pracy młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Istnieje również możliwość zaliczenia praktyk studenckich. Kontakt: Aldona...więcej »

Jeśli ktoś z Państwa nie widział jeszcze wystawy "Listy do Syna" gorąco zachęcamy do jej odwiedzenia. Wystawa obecnie znajduje się w Ratuszu Dzielnicy Ursynów przy ulicy KEN 61 w Warszawie. Będzie tam wystawiana do około 24.04.2013 roku. Serdecznie zapraszamy!więcej »

Wesołych Świąt!!! Aby odczytać życzenia należy kliknąć na obrazek. więcej »

Dziś (27.03.2013) o godzinie 21:05 gośćmi "Klubu Trójki" będą Magdalena Kicińska i Agnieszka Wójcińska. Obie Panie są autorkami reportaży w naszej nowej książce "Pytania, których się nie zadaje...". Do studia został zaproszony także bohater jednego z tekstów Marcin Malec razem z tatą Andrzejem. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji z ich udziałem. Więcej informacji odnośnie audycji: Klub Trójki: Brzydkie słowo na Dwięcej »

Fundacja „Dr Clown” 1 marca 2013 roku otworzyła Klub dziecka. Zajęcia odbywają się bezpłatnie w siedzibie Fundacji „Dr Clown” ul. Jagiellońska 58 lok 128a, dwa razy w tygodniu: w środy i piątki w godzinach od 10 do 15. Waszym dzieckiem zaopiekuje się wykwalifikowana kadra terapeutów fundacji. Będziecie mogli zostawić nam swoje dziecko zyskując czas na załatwienie niezbędnych dla siebie spraw bądź też zwykły odpoczynek. Zajęcia dla dzieci oparte są na metodzie terapii śmiechem i zabawą...więcej »

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji na okolicznościową imprezę do Kina Muranów zaprosiliśmy młodzież warszawskich szkół specjalnych, WTZ i ŚDS. Spotkanie rozpoczął pokaz hip-hop w wykonaniu grupy tanecznej Up&Down Project. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, a tancerze udzieli wywiadu kilku stacjom telewizyjnym. Po występie odbyła się projekcja filmu „Podejrzani zakochani”. Na zakończenie wszystkim uczestnikom wręczyliśmy słodkie upominki. ...więcej »

Uroczystości związane z świętowaniem Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, przygotowane przez polskie Stowarzyszenia działające na rzecz osób z zespołem Downa. Warszawa Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" 1. 21.03.2013- Kino Muranów- pokaz filmu niespodzianki, spotkanie z aktorami, poczęstunek, upominki dla warszawskiej młodzieży z Zespołem Downa (impreza zamknięta) 2. 21.03.2013 klubokawiarnia "Wrzenie świata", godzina...więcej »

21.03 obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Święto to ustanowiono w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, a od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji dla warszawskiej młodzieży z zespołem Downa, Stowarzyszenie organizuje imprezę zamkniętą w Kinie Muranów. Tego dnia odbędzie się także spotkanie autorskie z bohaterami i autorami książki "Pytania, których się nie zadaje", w klubokawiarni...więcej »

Wiosna 2013 Wystawa- kiermasz ceramiki 15- 17 marca 2013 (sobota- niedziela) 11:00- 19:00więcej »

BIEG NA TAK

15.03.2013

BIEG NA TAK

Fundacja „Świat na Tak” we współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim, Fundacją „Maraton Warszawski” oraz m. st. Warszawa zapraszają do udziału w pierwszym integracyjnym "BIEGU NA TAK". "BIEG NA TAK" to pierwszy integracyjny bieg dla osób niepełnosprawnych, którzy w towarzystwie wolontariuszy szkolnych Klubów Ośmiu młodzieżowego wolontariatu pokonają odcinek ulicy Krakowskie Przedmieście od Pomnika Mikołaja Kopernika do Kolumny Zygmunta. Trasa ta w części pokrywa się...więcej »