Inicjatywa naszego Stowarzyszenia jaką jest książka: "Pytania, których się nie zadaje. 12 reporterów. 12 ważnych odpowiedzi.", znalazła się w gronie nominowanych do głównej nagrody w konkursie na Najlepszą Warszawską Inicjatywę Pozarządową "S3ktor 2012" (kategoria edukacja). W związku z tym zachęcamy i prosimy o oddanie na nią głosów.Głosować można tutaj:http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs-s3ktor/s3ktor-2012/glosowanie-mieszkancowGłosy oddajemy na: "Pytania, których się...więcej »

15 kwietnia 2013 roku zespół Up&Down Project wystąpił podczas Koncertu Charytatywnego "Podaruj mi trochę słońca". Impreza odbyła w studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Młodzież z zespołu Up&Down Project zaprezentowała pokaz tańca hip- hop. Organizatorami koncertu byli: Zespół Szkół Specjalnych nr 100 w Warszawie, Zespół Szkół Ogólnokształcących Społecznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Dzieci Zjednoczonej Europy i Społeczne Gimnazjum nr 4 STO w...więcej »

 W dniach 6-8 maja 2013 roku Ośrodek Rozwoju Edukacji organizuje seminarium w  Ośrodku Szkoleniowym w Sulejówku  Tematem seminarium będzie: "Wspieranie dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi razem - rodzice, szkoła i poradnia psychologiczno –pedagogiczna". Udział w seminarium mogą wziąć Rodzice dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Na spotkaniach będziemy dzielić się własnym doświadczeniem współpracy z poradnią i szkołą, a...więcej »

Organizacja Ashoka Polska zaprasza na spotkanie z Alem Etmanskim i Vicke Cammack. Odbędzie się ono 22 kwietnia o godzinie 9:30 w Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21 w Warszawie). "Al Etmanski i Vickie Cammack to członkowie Ashoki z Kanady, założyciele organizacji społecznej Planned Lifetime Advocacy Network (www.plan.ca), przygotowali nowatorski model planowania i zabezpieczenia materialnego oraz emocjonalnego osób z niepełnosprawnością intelektualną. Kluczowym elementem...więcej »

Organizacja Ashoka Polska zaprasza na spotkanie z Alem Etmanskim i Vicke Cammack. Odbędzie się ono 22 kwietnia o godzinie 9:30 w Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21 w Warszawie). "Al Etmanski i Vickie Cammack, członkowie Ashoki z Kanady, założyciele organizacji społecznej Planned Lifetime Advocacy Network (www.plan.ca), przygotowali nowatorski model planowania i zabezpieczenia materialnego oraz emocjonalnego osób z niepełnosprawnością intelektualną. Kluczowym...więcej »

Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani” poszukuje wolontariuszy do opieki nad młodzieżą z zespołem Downa na dwutygodniowym turnusie kolonijno-rehabilitacyjnym w Rowach w dniach 27.07- 9.08. 2013 r. Zapraszamy zwłaszcza studentów pedagogiki specjalnej, psychologii i kierunków pokrewnych, którzy chcieliby zdobyć doświadczenie w pracy młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Istnieje również możliwość zaliczenia praktyk studenckich. Kontakt: Aldona...więcej »

Jeśli ktoś z Państwa nie widział jeszcze wystawy "Listy do Syna" gorąco zachęcamy do jej odwiedzenia. Wystawa obecnie znajduje się w Ratuszu Dzielnicy Ursynów przy ulicy KEN 61 w Warszawie. Będzie tam wystawiana do około 24.04.2013 roku. Serdecznie zapraszamy!więcej »

Wesołych Świąt!!! Aby odczytać życzenia należy kliknąć na obrazek. więcej »

Dziś (27.03.2013) o godzinie 21:05 gośćmi "Klubu Trójki" będą Magdalena Kicińska i Agnieszka Wójcińska. Obie Panie są autorkami reportaży w naszej nowej książce "Pytania, których się nie zadaje...". Do studia został zaproszony także bohater jednego z tekstów Marcin Malec razem z tatą Andrzejem. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji z ich udziałem. Więcej informacji odnośnie audycji: Klub Trójki: Brzydkie słowo na Dwięcej »

Fundacja „Dr Clown” 1 marca 2013 roku otworzyła Klub dziecka. Zajęcia odbywają się bezpłatnie w siedzibie Fundacji „Dr Clown” ul. Jagiellońska 58 lok 128a, dwa razy w tygodniu: w środy i piątki w godzinach od 10 do 15. Waszym dzieckiem zaopiekuje się wykwalifikowana kadra terapeutów fundacji. Będziecie mogli zostawić nam swoje dziecko zyskując czas na załatwienie niezbędnych dla siebie spraw bądź też zwykły odpoczynek. Zajęcia dla dzieci oparte są na metodzie terapii śmiechem i zabawą...więcej »