Za nami już jeden z najważniejszych dni dla naszego Stowarzyszenia- Światowy Dzień Zespołu Downa. Rozpoczęliśmy już od samego rana wystąpieniem prof Elżbiety Zakrzewskiej- Manterys w programie telewizji wpolsce.pl http://wpolsce.pl/magazyn/2871-maciej-wolny-rozmawial-z-prof-dr-hab-elzbieta-zakrzewska-manterys-z-instytutu-stosowanych-nauk-spolecznych Ponad 300 widzów z warsztatów terapii zajęciowej i innych warszawskich placówek dla osób niepełnosprawnych obejrzało film „Porady na zdrady”....więcej »

#LiniaProsta

16.03.2018

Najpiękniejszy dzień roku już za kilka dni! 21 marca świętujemy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale przede wszystkim Światowy Dzień Zespołu Downa! Z tej okazji zapraszamy Was do udziału w kolejnej edycji akcji #LiniaProsta, organizowanej razem z Telewizja Lifetime. Koniecznie obejrzyjcie film i udostępnijcie znajomym! Dołącz do akcji na www.liniaprosta.com.pl Zapraszamy na facebooka Stowarzyszenia: https://www.facebook.com/bkochani/ więcej »

Książkę można nabyć w księgarni naszego Stowarzyszenia. „Dojrzewanie. Miłość. Seks.” Seksualność to ciągle nieopanowana sfera życia osób upośledzonych umysłowo. Seksuolodzy zgodnie twierdzą, że w momencie kiedy problemy z seksualnością zaczynają się pojawiać, jest już z reguły zbyt późno na skuteczną interwencję. Ważny jest cały proces wychowania, a ten zaczyna się praktycznie od okresu niemowlęcego. Ponadto jak wskazują badania, osoby z niepełnosprawnością intelektualną, w tym osoby z...więcej »

Polecamy uwadze wszystkich niezwykłą książkę. Premiera zapowiadana jest wprawdzie na 14 marca, ale już teraz wartą ja wpisać na listę planowanych zakupów. Autorem jest Gusti - argentyński ilustrator i twórca opowiadań dla dzieci, polskim wydawcą - oficyna "Dwie Siostry". Ta książka to „Mallko i tata” - ilustrowany pamiętnik ojca wychowującego synka z zespołem Downa. Mallko i tata to ilustrowany pamiętnik taty wychowującego synka z zespołem Downa. Gusti – znany argentyński...więcej »

W dniu 6 marca odbyła się konferencja prasowa promująca nasze najnowsze pozycje: „Lista obecności. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci” oraz „Dojrzewanie. Miłość. Seks”. Swoją obecnością zaszczycili nas autorzy wywiadów: Bartek Królik, Kobas Laksa , Prof. Zbigniew Izdebski, Stanisław Sulenta, Jacek Zalewski, Tomasz Karasiński, i Elżbieta Zakrzewska- Manterys, fotograf Anna Orłowska i dziennikarze. Książkę „Dojrzewanie. Miłość. Seks” promowała sama autorka dr Izabella Fornalik, fotograf...więcej »

Dnia 03 marca rozpoczął się nowy turnus a naszym mieszkaniu treningowym chronionym. Przywistaliśmy Olę, Agnieszkę, Dominikę i Sebastiana. Walizki rozpakowane i zaczynamy 3 tygodnie wspaniałej przygody, ale też ciężkiej pracy i nauki- jak to jest samodzielnie prowadzić mieszkanie. Trzymamy kciuki!Zapraszamy na bloga. http://mieszkaniechronionbk.blogspot.com/więcej »

Zachęcamy do oddania 1% podatku dla naszego Stowarzyszenia. Od wielu lat działamy jako Organizacja Pożytku Publicznego (OPP). Środki pozyskane z 1% podatku Stowarzyszenie przeznacza w całości na działalność statutową, której celem jest głównie niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom z Zespołem Downa. Aby przekazać 1% swojego podatku dla Stowarzyszenia „Bardziej Kochani” należy na ostatniej stronie PIT-u w rubryce: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku...więcej »

Gość niedzielny

19.02.2018

W dniu 22 lutego planowane jest wydanie najnowszego numeru Gościa Niedzielnego - w nim, obszerny, mamy nadzieję, artykuł o zespole Downa.więcej »

Po kilku miesiącach przerwy wznawiamy pracę naszej księgarni wysyłkowej. Powinno być łatwiej i szybciej. Policzmy przy okazji nasze dwie najnowsze książki: - Lista obecności 2017. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci - pod redakcją Judyty Sierakowskiej. - Dojrzewanie. Miłość. Seks. Poradnik dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną - Izabela Fornalik Zapraszamy!http://www.bardziejkochani.pl/co-robimy/nasze-wydawnictwa/ksiazki/ więcej »

Konkurs Vichy

14.02.2018

Szanowni Państwo,zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie dla Ewy Suchcickiej, Prezes Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani!Pani Ewa nominowana jest w kategorii KOBIETA DLA BIZNESU. Głosowanie trwa od 1 lutego 2018 r. do 1 marca 2018 r. Dziennie można oddać jedn głos w każdej z trzech kategorii.Link do głosowania: http://www.vichy.pl/artykul/poczuj-swoja-sile/a65722.aspx Zasady głosowania: 1. Głosujemy codziennie 2. Wpisujemy imię, nazwisko, wiek, adres...więcej »