W dniach 6-7 kwietnia w Galerii Północnej odbędzie się prezentacja organizacji zbierających 1%. W tym także stoisko naszego Stowarzyszenia. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania! W dniu 7 kwietnia ok godziny 16 odbędzie się pokaz Capoeiry. https://www.facebook.com/events/2079410095676957/ więcej »

4 kwietnia rozpoczął się nowy turnus w naszym mieszkaniu, a wraz z nim przygodę z samodzielnością rozpoczęli: Ula, Maciek, Miłosz i Łukasz. A oto co napisali na blogu po pierwszym dniu: "Dziś rozpoczynamy kolejny turnus w naszym mieszkaniu :) Na miejsce wstawili się Ula , Maciek i Miłosz. Jak zawsze pierwszego dnia towarzyszyło dużo emocji . Wszyscy od razu się szybko rozpakowali i zadomowili." Zapraszamy do śledzenia bloga! więcej »

W imieniu Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani składam serdeczne życzenia, ciepłych i radosnych Świąt Wielkanocnych. Prezes Stowarzyszenia Ewa Suchcicka Kartka wykonana jest przez uczniów ZSS nr 105, ul. Długa 9 Warszawa www.zss105.com.plhttps://www.facebook.com/ZSS-nr-105-ulD%C5%81UGA-9-Warszawa-1518170855176622/więcej »

Bardzo dziękujemy spółce REBA O.O. S.A.  za przekazanie w dniu 23 marca sprzętu komputerowego i audiowizualnego, który pomoże w sprawnym funkcjonowaniu naszego Stowarzyszenia. Dziękujemy także za deklaracje zakupu doposażenia mieszkania  chronionego oraz biletów wstępu na zajęcia edukacyjno-terapeutyczne dla naszych podopiecznych. W szczególności jesteśmy wdzięczni Placówkom Oświatowym biorącym...więcej »

Składamy wielkie podziękowania za wszystkie głosy na Ewę Suchcicką ze Stowarzyszenie "Bardziej Kochani" w programie „Siła kobiet” Vichy to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt! Udało się właśnie dzięki Waszym głosom zdobyć pierwszą nagrodę w kategorii Kobieta dla Biznesu. Gratulujemy Fundacja Rodzić po Ludzku wygranej w kategorii Kobieta dla Zdrowia i Centrum Praw Kobiet - Oddział Gdańsk wygranej w kategorii Kobieta dla Społeczeństwa i wszystkim organizacjom, które wzięły udział...więcej »

Za nami już jeden z najważniejszych dni dla naszego Stowarzyszenia- Światowy Dzień Zespołu Downa. Rozpoczęliśmy już od samego rana wystąpieniem prof Elżbiety Zakrzewskiej- Manterys w programie telewizji wpolsce.pl http://wpolsce.pl/magazyn/2871-maciej-wolny-rozmawial-z-prof-dr-hab-elzbieta-zakrzewska-manterys-z-instytutu-stosowanych-nauk-spolecznych Ponad 300 widzów z warsztatów terapii zajęciowej i innych warszawskich placówek dla osób niepełnosprawnych obejrzało film „Porady na zdrady”....więcej »

#LiniaProsta

16.03.2018

Najpiękniejszy dzień roku już za kilka dni! 21 marca świętujemy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale przede wszystkim Światowy Dzień Zespołu Downa! Z tej okazji zapraszamy Was do udziału w kolejnej edycji akcji #LiniaProsta, organizowanej razem z Telewizja Lifetime. Koniecznie obejrzyjcie film i udostępnijcie znajomym! Dołącz do akcji na www.liniaprosta.com.pl Zapraszamy na facebooka Stowarzyszenia: https://www.facebook.com/bkochani/ więcej »

Książkę można nabyć w księgarni naszego Stowarzyszenia. „Dojrzewanie. Miłość. Seks.” Seksualność to ciągle nieopanowana sfera życia osób upośledzonych umysłowo. Seksuolodzy zgodnie twierdzą, że w momencie kiedy problemy z seksualnością zaczynają się pojawiać, jest już z reguły zbyt późno na skuteczną interwencję. Ważny jest cały proces wychowania, a ten zaczyna się praktycznie od okresu niemowlęcego. Ponadto jak wskazują badania, osoby z niepełnosprawnością intelektualną, w tym osoby z...więcej »

Polecamy uwadze wszystkich niezwykłą książkę. Premiera zapowiadana jest wprawdzie na 14 marca, ale już teraz wartą ja wpisać na listę planowanych zakupów. Autorem jest Gusti - argentyński ilustrator i twórca opowiadań dla dzieci, polskim wydawcą - oficyna "Dwie Siostry". Ta książka to „Mallko i tata” - ilustrowany pamiętnik ojca wychowującego synka z zespołem Downa. Mallko i tata to ilustrowany pamiętnik taty wychowującego synka z zespołem Downa. Gusti – znany argentyński...więcej »

W dniu 6 marca odbyła się konferencja prasowa promująca nasze najnowsze pozycje: „Lista obecności. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci” oraz „Dojrzewanie. Miłość. Seks”. Swoją obecnością zaszczycili nas autorzy wywiadów: Bartek Królik, Kobas Laksa , Prof. Zbigniew Izdebski, Stanisław Sulenta, Jacek Zalewski, Tomasz Karasiński, i Elżbieta Zakrzewska- Manterys, fotograf Anna Orłowska i dziennikarze. Książkę „Dojrzewanie. Miłość. Seks” promowała sama autorka dr Izabella Fornalik, fotograf...więcej »