Dnia 03 marca rozpoczął się nowy turnus a naszym mieszkaniu treningowym chronionym. Przywistaliśmy Olę, Agnieszkę, Dominikę i Sebastiana. Walizki rozpakowane i zaczynamy 3 tygodnie wspaniałej przygody, ale też ciężkiej pracy i nauki- jak to jest samodzielnie prowadzić mieszkanie. Trzymamy kciuki!Zapraszamy na bloga. http://mieszkaniechronionbk.blogspot.com/więcej »

Zachęcamy do oddania 1% podatku dla naszego Stowarzyszenia. Od wielu lat działamy jako Organizacja Pożytku Publicznego (OPP). Środki pozyskane z 1% podatku Stowarzyszenie przeznacza w całości na działalność statutową, której celem jest głównie niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom z Zespołem Downa. Aby przekazać 1% swojego podatku dla Stowarzyszenia „Bardziej Kochani” należy na ostatniej stronie PIT-u w rubryce: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku...więcej »

Gość niedzielny

19.02.2018

W dniu 22 lutego planowane jest wydanie najnowszego numeru Gościa Niedzielnego - w nim, obszerny, mamy nadzieję, artykuł o zespole Downa.więcej »

Po kilku miesiącach przerwy wznawiamy pracę naszej księgarni wysyłkowej. Powinno być łatwiej i szybciej. Policzmy przy okazji nasze dwie najnowsze książki: - Lista obecności 2017. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci - pod redakcją Judyty Sierakowskiej. - Dojrzewanie. Miłość. Seks. Poradnik dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną - Izabela Fornalik Zapraszamy!http://www.bardziejkochani.pl/co-robimy/nasze-wydawnictwa/ksiazki/ więcej »

Konkurs Vichy

14.02.2018

Szanowni Państwo,zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie dla Ewy Suchcickiej, Prezes Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani!Pani Ewa nominowana jest w kategorii KOBIETA DLA BIZNESU. Głosowanie trwa od 1 lutego 2018 r. do 1 marca 2018 r. Dziennie można oddać jedn głos w każdej z trzech kategorii.Link do głosowania: http://www.vichy.pl/artykul/poczuj-swoja-sile/a65722.aspx Zasady głosowania: 1. Głosujemy codziennie 2. Wpisujemy imię, nazwisko, wiek, adres...więcej »

Ulga podatkowa

02.02.2018

Rodzice i opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnym stracili możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej za rok 2017. Do renty socjalnej (9882,70 PLN brutt0) doliczono zasiłek pielęgnacyjny - rocznie 1836,00 PLN. Dochód osoby niepełnosprawnej netto przekroczył 11718,70 i w związku z tym rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych stracili możliwość korzystania z ulgi rehabilitacyjnej.więcej »

Witamy nowych mieszkańców! Oto wychowankowie szkoły przy ul. Skaryszewskiej w Warszawie- Krzysztof, Klaudia, Ania i Michał. Mieszkanie bardzo im się podoba, spójrzcie do napisali na naszym blogu po pierwszym dniu:Było fajnie. Przyjechałem z tatą. Rozpakowywałem się, ciuchy do szafki. Pożegnaliśmy się z rodzicami. Potem oglądaliśmy telewizję. Robiliśmy kolację, wstawiłem wodę na harbatę. Sprzątaliśmy po kolacji. Poszliśmy się umyć pod przysznic. Odpoczywamy i idziemy spać. Krzysiek, Klaudia,...więcej »

Fundacja JA TEŻ zaprasza na konferencję: Informujemy, że w dniach 03 – 04.03.18 odbędzie się III Pomorska Konferencja. Jest to kontynuacja idei konferencji Edukcyjno-Medycznych organizowanych przez Fundację JA TEŻ oraz Gdański Uniwersytet Medyczny od 2013 roku. Konferencja jest adresowana do rodzin, w których jest osoba z zespołem Downa. Podstawowym odbiorcą konferencji jest rodzic / opiekun. Organizatorzy zapraszają też nauczycieli, terapeutów i lekarzy. Konferencja ma charakter...

Jeśli jeszcze nie byłeś – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Jeżeli już byłeś z nami na turnusie rehabilitacyjnym w OW Albatros nad Bałtykiem, to wybierz się po raz kolejny!   Od kilku już lat wakacje spędzamy z naszymi dziećmi z trisomią 21, a także z ich zdrowym rodzeństwem, na turnusie rehabilitacyjnym w nadmorskich Rowach, jednym z najciekawszych zakątków Pomorza. Atrakcją miejscowości są piaszczyste wydmy, piękne lasy iglaste, czyste, nieskażone powietrze, doskonały...więcej »

Czy byliście kiedyś na hawajach w środku zimy?Jeżeli nie to koniecznie musicie odwiedzić naszego bloga i podpatrywać naszych podopiecznych, którzy wybrali się do miejscowości Ryte Błota. Podróż, rozpakowanie walizek już za nimi, więc została już tylko wspaniała zabawa! Codziennie kolejna dawka pozytywnej energii zapewniona, więc zaglądajcie na bloga systematycznie :) https://bardziejkochanizimowisko2018.blogspot.com/ więcej »