Na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pojawił się kompleksowy, 70-stronicowy Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością. Zachęcamy do zapoznania się z Informatorem: https://www.mazowieckie.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci/34829,Mazowiecki-Informator-dla-Rodzicow-i-Opiekunow-Dziecka-z-Niepelnosprawnoscia.html więcej »

Zapraszamy młodsze dzieci do Teatru LALKA  3 grudnia na godz. 16.00 na przedstawienie p.t "Kopciuszek" i spotkanie z Mikołajem. Wstęp 15,00 zł. od każdej osoby. Opłata na miejscu. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: m.marczewska@bardziejkochani.pl  oraz tel: 22-663 40 43więcej »

Do naszego mieszkania przy Ul. Jagiellońskiej 47 zawitała kolejna, tym razem typowo męska grupa. Przedstawiamy Wam Daniela, Patryka, Piotra i Pawła. Panowie w iście imprezowych humorach wkroczyl w nasze progi, mamy już sa sobą pierwsze porządki, pierwsze posiłki- powiemy szczerze- radzą sobie doskonale! Zapraszamy Was do śledzenia naszego bloga! http://mieszkaniechronionbk.blogspot.com/ więcej »

Nasza kampania #liniaprosta organizowana wraz z telewizją Lifetime Polska, została nominowana do Nagrody Publiczności w konkursie "Złote Spinacze"!       Konkurs "Złote Spinacze" został zainicjowany przez Związek Firm Public Relations w 2003 roku. Głównym celem konkursu jest zwiększanie profesjonalizmu i podnoszenie standardów w branży Public Relations oraz kreowanie jej pozytywnego wizerunku poprzez promowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych...więcej »

Drugi dzień szkolenia dla wolontariuszy to bardzo ważny temat "Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną " poprowadzony przez panią Katarzynę Paszkowską. Było burzliwie, były dyskusje znaczy że WARTO! dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i aktywne uczestnictwo. Do zobaczenia!więcej »

Październik - miesiącem AAC. Z tego względu odbyło się w Stowarzyszeniu szkolenie z Alternatywnych i Wspomagających Metod Komunikacji, które poprowadziła Pani Katarzyna Paszkowska. Uczestnikami byli nasi wspaniali obecni i przyszli wolontariusze. Atmosfera była fantastyczna, a że nie ma zabawy bez "oczu zielonych", więc i tym razem nie zabrakło :)więcej »

Statystyka mnie dotyka - pod takim hasłem odbyło się spotkanie grupy osób z niepełnosprawnością intelektualną w Głównym Urzędzie Statystycznym. Przyjęci zostaliśmy bardzo serdecznie, był prezes GUS, był dyrektor Departamentu Informacji i były sympatyczne panie edukatorki. Statystyka nas rzeczywiście dotknęła. Już wiemy, że w naszej grupie większość stanowiły dziewczyny, najwięcej było osób z blond włosami i z niebieskimi oczami, z owoców najbardziej lubimy śliwki, a w wolnej chwili najwięcej...więcej »

Właśnie przybyli do nas Agnieszka, Bartek, Zbigniew i Damian. Jak poradzą sobie w nowej rzeczywistości? Jak spodoba im się mieszkanie, obowiązki, wspólne życie? Bądźcie z nami! Zapraszamy na bloga: http://mieszkaniechronionbk.blogspot.com/więcej »

Rozpoczęliśmy cykl naszych sobotnich zajęć sportowo-rekreacyjnych. Rozpoczynamy naszymi ulubionymi zajęciami z capoeiry, trenujemy swój warsztat na zajęciach teatralnych, a na koniec realizujemy się podczas zajęć plastycznych :) Ilość uczestników ograniczona. więcej »

NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ …  W tym roku, w dniach 29.09-15.10, pod takim właśnie hasłem będzie odbywał się  5. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier, którego ideą jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury. Tegoroczne hasło Festiwalu  NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ odzwierciedla jego założenia – by ci, którzy kulturę tworzą, chcieli ją kierować  do jak największej liczby odbiorców, bez względu na ich...więcej »