Drugi dzień szkolenia dla wolontariuszy to bardzo ważny temat "Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną " poprowadzony przez panią Katarzynę Paszkowską. Było burzliwie, były dyskusje znaczy że WARTO! dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i aktywne uczestnictwo. Do zobaczenia!więcej »

Październik - miesiącem AAC. Z tego względu odbyło się w Stowarzyszeniu szkolenie z Alternatywnych i Wspomagających Metod Komunikacji, które poprowadziła Pani Katarzyna Paszkowska. Uczestnikami byli nasi wspaniali obecni i przyszli wolontariusze. Atmosfera była fantastyczna, a że nie ma zabawy bez "oczu zielonych", więc i tym razem nie zabrakło :)więcej »

Statystyka mnie dotyka - pod takim hasłem odbyło się spotkanie grupy osób z niepełnosprawnością intelektualną w Głównym Urzędzie Statystycznym. Przyjęci zostaliśmy bardzo serdecznie, był prezes GUS, był dyrektor Departamentu Informacji i były sympatyczne panie edukatorki. Statystyka nas rzeczywiście dotknęła. Już wiemy, że w naszej grupie większość stanowiły dziewczyny, najwięcej było osób z blond włosami i z niebieskimi oczami, z owoców najbardziej lubimy śliwki, a w wolnej chwili najwięcej...więcej »

Właśnie przybyli do nas Agnieszka, Bartek, Zbigniew i Damian. Jak poradzą sobie w nowej rzeczywistości? Jak spodoba im się mieszkanie, obowiązki, wspólne życie? Bądźcie z nami! Zapraszamy na bloga: http://mieszkaniechronionbk.blogspot.com/więcej »

Rozpoczęliśmy cykl naszych sobotnich zajęć sportowo-rekreacyjnych. Rozpoczynamy naszymi ulubionymi zajęciami z capoeiry, trenujemy swój warsztat na zajęciach teatralnych, a na koniec realizujemy się podczas zajęć plastycznych :) Ilość uczestników ograniczona. więcej »

NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ …  W tym roku, w dniach 29.09-15.10, pod takim właśnie hasłem będzie odbywał się  5. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier, którego ideą jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury. Tegoroczne hasło Festiwalu  NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ odzwierciedla jego założenia – by ci, którzy kulturę tworzą, chcieli ją kierować  do jak największej liczby odbiorców, bez względu na ich...więcej »

Pierwszy dzień X turnusu . Nasi bohaterowie  dzielnie stawili się na miejsce i od razu zaczeli się rozpakowywać i urządzać . Za nami pierwsze zakupy i pierwsza wspólna kolacja. Zapraszamy do śledzenia bloga i obserwowania jak nasi bohaterowie dzielnie sobie poczynają :) http://mieszkaniechronionbk.blogspot.com/ więcej »

Przedstawiamy Wam naszych nowych mieszkańców IX turnusu w mieszkaniu prowadzonym przez Stowarzyszenie Bardziej Kochani. Oto: Kasia, Rafał, Stefan i Tomek. To im będziemy kibicować przez kolejne trzy tygodnie. Dzisiaj był już spacer i siłownia plenerowa, a na kolację tosty. Co jeszcze przed nami? Zapraszamy na bloga. mieszkaniechronionbk.blogspot.comwięcej »

I nadszedł czas na ostatnią tegoroczną kolonie. 6 sierpnia nasza młodzież wyruszyła do malowniczej, nadmorskiej miejscowości Rowy. Latynoska muzyka to jest to! Porywa serce i nogi do tańca. Zobaczcie jak młodzież bawi się na koloniach. Zapraszamy na bloga http://koloniebardziejkochani2017.blogspot.com/…/latino-080…więcej »

23 lipca rozpoczęliśmy już ostatni w tym roku turnus rehabilitacyjny. Zenek, Jolka i Mariolka- co się kryje za tymi imionami? Zespół muzyczny a może grupa teatralna? Jeżeli jesteście ciekawi i chcecie rozwiązać tą zagadkę koniecznie zajrzyjcie na bloga, na którym możecie śledzić relacje z właśnie odbywającego się III Turnusu. https://turnus2017bardziejkochani.blogspot.com/…/dzien-pier…więcej »