Majówka w Ośrodku Rehabilitacyjno - Wypoczynkowym "Polanika".

04.05.2015

Długi majowy weekend grupa dzieci i młodzieży z zespołem Downa w wieku szkolnym i ich rodzice, a także członkowie władz Stowarzyszenia spędzili na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego - w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Polanika”.
Zostaliśmy tam zaproszenie przez Gospodarzy, którzy chcieli zaprezentować mam Ośrodek, przedstawić ofertę rehabilitacyjną dla osób z zespołem Downa i porozmawiać o współpracy.
Jak się przekonaliśmy malowniczo położony i bardzo nowoczesny Ośrodek „Polanika” w pełni dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dysponuje wykwalifikowana kadrą terapeutyczną oraz bogatą ofertą zabiegów indywidualnych i grupowych.
Nasi uczestnicy skorzystali tylko z części z nich - wzięli udział w zajęciach z integracji sensorycznej i prowadzonych metodą Weroniki Sherborne, poddali się różnorodnym masażom, wypróbowali bogatą ofertę sprzętu rehabilitacyjnego (m.in. bieżnia Alter G, reoambulator), a także skorzystali z dogoterapii oraz hipoterapii (na terenie Ośrodka jest stajnia z wybiegiem dla koni). Przerwy między terapiami dzieci wykorzystały na skakanie na trampolinie, młodzież na grę w piłkę i spacer.
Zespół wykwalifikowanych terapeutów oraz nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny w połączeniu z urokami Świętokrzyskiego Parku Narodowego sprawiają, że Polanika wydaje się idealnym miejscem rehabilitacji i wypoczynku.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie, pokazanie nam bogatej oferty Ośrodka, a także miłe i serdeczne przyjęcie.
Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Polanika; ul. Laskowa 95
26-050 Chrusty Gmina Zagnańsk e-mail: polanika@polanika.pl

Zdjęcia z wyjazdu dostępne w galerii