Taki się urodziłem - premiera telewizji Lifetime

15.03.2017

 

"Taki się urodziłem" czyli wzruszająca opowieść o życiu z Zespołem Downa 

·        Premiera w Światowy Dzień Zespołu Downa –
wtorki od 21 marca o godz. 22:00 w telewizji Lifetime

·        Seria wyróżniona w 2016 roku nagrodą Emmy

·        Telewizja Lifetime wspiera Stowarzyszenie Bardziej Kochani opiekujące się osobami z zespołem Downa

„Urodzenie się dziecka z zespołem Downa jest naturalnym zjawiskiem zmienności biologicznej człowieka. Nie jest temu winien ani tata ani mam” – tłumaczył już dawno prof. Lejeune. Przede wszystkim to odmienność biologiczna człowieka, którego natura wyposażyła w dodatkową informację genetyczną zawartą w chromosomie 21. To ona właśnie modyfikuje rozwój i kształtuje cechy wyróżniające daną osobę pośród innych ludzi. Częstość występowania zespołu Downa wynosi przeciętnie 1:600 urodzeń. 

W nowym programie telewizji Lifetime pt. „Taki się urodziłem” (premiera: wtorek, 21 marca o 22:00) śledzimy losy ludzie, których rzadko można zobaczyć w mediach: młodzi mężczyźni i kobiety z zespołem Downa, a głównym tematem – ich relacje z rodzinami, znajomymi i otoczeniem. W programie występuje siedem osób i ich rodzin; niektórzy już się znają, inni zaś spotykają się po raz pierwszy. Każdy z bohaterów ma jakieś problemy i wyzwania, którym musi sprostać on sam, jak i społeczeństwo. Każdy też ma historię do opowiedzenia, która sprawi, że spojrzymy na tych ludzi w inny sposób.

Siedmioro młodych dorosłych z zespołem Downa spotyka się w miejscowym centrum rekreacji i odkrywa, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż sądzili. Kamery towarzyszą im gdy pracują, realizują swoje marzenia i zawiązują przyjaźnie.