Zaproszenie na XXIV Konferencję z cyklu: CZAS DLA RODZICÓW: Złe zachowanie – przyczyny, symptomy, postępowanie.

28.06.2014

Szanowni Państwo

 

Mam przyjemność zaprosić na kolejną, XXIV już konferencję pod ogólnym hasłem: Czas dla rodziców. Jej tytuł to:

Złe zachowanie – przyczyny, symptomy, postępowanie.

 

Chodzi oczywiście o tak zwane złe zachowanie (problemowe, niestosowne, niegrzeczne) dzieci z niepełnosprawnością intelektualną (z naciskiem na te z zespołem Downa). Niestety, często się zdarza, że właśnie niepełnosprawnością intelektualną zwykliśmy tłumaczyć „kłopotliwe” postepowania naszych pociech i na ogół stosujemy tzw. taryfę ulgową - reagujemy delikatnie lub nie reagujemy wcale. Tymczasem okazuje się, że przyczyny tego problemowego zachowania mogą być bardzo różne: błędy wychowawcze, błędy w rehabilitacji, dysfunkcje rodzinne czy nawet zaburzenia psychiczne. W zależności od charakteru i przyczyny skuteczne będą różne sposoby reagowania.

 

Postaramy się opowiedzieć o większości przyczyn takich zachowań, o tym jak je rozpoznawać i jakimi sposobami eliminować. Pomogą nam w tym, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, znakomici specjaliści, których udało nam się zaprosić.

 

To XXIV konferencja organizowana przez nasze Stowarzyszenie, mam nadzieję, że (podobnie jak poprzednie) ta również będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, a zdobyte tu umiejętności i nawiązane kontakty będą przynosiły dobre efekty.

 

Konferencja odbędzie się w dniach 27 – 28 września (sobota - niedziela) w Warszawie w Zespole Szkół nr 56 przy ulicy Antoniego Fontany 1. Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o wpłatę darowizny w wysokości 90 zł. (darowiznę można odliczyć od podatku). Osoby, które chcą otrzymać rachunek prosimy o wpisanie w tytule przelewu zamiast „darowizna” – „opłata za szkolenie”. Uczestnicy otrzymują materiały, dwa obiady, kolację, śniadanie oraz bez ograniczeń kawę, herbatę, napoje i słodycze. Pieniądze prosimy przelewać na konto: 91 1020 1026 0000 1402 0017 0787.

 

Kartę zgłoszenia prosimy przesłać faksem na numer 22 663 10 13, pocztą pod adres Conrada 13, 00-922 Warszawa lub mailem pod adres info@bardziejkochani.pl. do dnia 19 września br. Na życzenie rezerwujemy miejsca noclegowe (Dom Nauki ul. Schroegera 82, cena 50 zł. za dobę).

 

Uwaga!

Opłatę za nocleg prosimy wpłacać także na podane wyżej konto Stowarzyszenia. Rezerwację hotelu i opłatę za nocleg przyjmujemy do 19 września. Ilość miejsc noclegowych jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W razie nieobecności na konferencji lub rezygnacji z noclegu po 22 września opłata za hotel nie podlega zwrotowi.

 

Jeszcze raz serdecznie Państwa zapraszam.

 

Ewa Suchcicka
Prezes Zarządu Stowarzyszenia

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ON-LINE

 

DO POBRANIA: