Wyzwanie taneczne z okazji Światowego Dnia zepsołu Downa

07.03.2021

Dołącz do wyzwania tanecznego i świętuj 21 marca 2021!

Szanowni Państwo,

Bardzo dziękuję wszystkim organizacjom i osobom z zespołem Downa i ich reprezentantom, które już wyraziły swoje poparcie dla inicjatywy EUforTRisomy21 poprzez zarejestrowanie się na platformie Kampanii. Mam nadzieję, że europosłowie, których państwo poprosiliście o patronat odpowiedzieli pozytywnie. Jeśli nie dostali państwo odpowiedzi, zachęcam by się im przypomnieć. Jest jeszcze miesiąc czasu do daty 21marca21 może któryś z nich jeszcze zechce świętować z nami ten dzień.

Pozostałych z Państwa nadal serdecznie zapraszam do rejestracji i przekazywania informacji dalej! [link do rejestracji: https://eufortrisomy21.eu/21march21/ ]

 

Dziś chciałabym przede wszystkim przekazać Państwu instruktaż do układu tanecznego, który proponowany jest dla ożywienia naszych postów dotyczących kampanii w mediach społecznościowych: https://drive.google.com/file/d/1qslqT76B1ON1bAy9J7qHY4pRYJeIXB8C/view?usp=sharing

Instruktaż jest w języku francuskim i angielskim, ale samo oglądnięcie filmiku wystarczy, by móc odtworzyć kroki.

Przesyłam też  link do podkładu muzycznego do tych filmików: https://www.youtube.com/watch?v=a05BN4G4bkM – oczywiście organizatorzy akcji uzyskali  zgodę na  wykorzystanie tej linii melodycznej w tym celu.

 

Idea jest taka, by filmiki zostały udostępniane dopiero w tygodniu poprzedzającym 21marca, ale jeśli Państwo chcą, by fragment Państwa filmiku był częścią oficjalnego filmu promocyjnego Kampanii, to trzeba go odesłać do 8 marca [szczegóły techniczne tej „wysyłki” jeszcze będą potwierdzone] wraz z oświadczeniem, że wszystkie osoby uczestniczące w nagraniu wyrażają zgodę na użycie filmiku w promocji inicjatywy EUforTRisomy21 skupionej wokół świętowania Świtowego Dnia zespołu Downa. Można przesłać podpisaną zgodę na formularzach używanych standardowo w państwa organizacjach, albo poprosić wszystkie osoby widoczne na nagraniu o podpisanie załączonego formularza.

Jeśli cały taniec jest zbyt skomplikowany dla niektórych osób, można poprosić je o wykonanie tylko jednego z kroków.

 

Wskazówki do nagrywania filmów z układem tanecznym:

  • Prosimy o nagrywanie filmów w formacie poziomym
  • Ubiór: biała koszula/niebieskie dżinsy/ skarpetki lub buty nie do pary (skarpetki lub buty powinny być widoczne na filmie)
  • Prosimy o nagrywanie wideo na ładnym, dobrze oświetlonym tle.

 

Zachęcam państwa do nagrywania tych filmików – jest to dobry sposób dla rodzin i NGO-sów do włączenia się w tę inicjatywę oraz pomysł na miłe spędzenie czasu podczas uczenia się kroków i nagrywania. I tej dobrej zabawy przede wszystkim Państwu życzę!

 

Zapraszam też do udostępniania na swoich profilach w mediach społecznościowych postów dotyczących tej inicjatywy. Można wyszukiwać posty za pomocą #EUforTrisomy21; #WorldDownSyndromeDay #ŚwiatowyDzieńZespołuDowna lub udostępniać posty dotyczące EUfor Trisomy21, które znajdują się na stronie FB L’Arche Polska: https://www.facebook.com/LARCHEPL .

 

W przyszłym tygodniu powinien się ukazać kolejny komunikat prasowy z informacjami ilu posłów, ile organizacji i indywidualnych Obywateli Europy już przyłączyło się do tej inicjatywy – oczywiście chcemy, by liczba ta rosła.  Przekażę państwu jego treść jak tylko będzie dostępny.

 

Jeszcze raz dziękuję za współpracę.

 

Pozdrawiam

Agnieszka Karolak